Ոսկե ծիրան 2021․ Ամբողջական ծրագիր

27 Սեպտեմբեր 2021

No Featured Image

ՈՍԿԵ ԾԻՐԱՆ 2021
18-ՐԴ ԹՈՂԱՐԿՈՒՄ
ԱՄԲՈՂՋԱԿԱՆ ԾՐԱԳԻՐ

 

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ    ԼԻԱՄԵՏՐԱԺ   ՖԻԼՄԵՐԻ    ՄՐՑՈՒՅԹ

Բոտոքս                                                   97րոպե           Քավե Մազահերի                     Իրան

Հոսանքնիվար՝  դեպի  Կինշասա       90 րոպե          Դյոդո Համադի                          Կոնգո
Վերջինլոգանքը                                     94 րոպե          ԴավիդԲոնվիլ                           Պորտուգալիա

Նոր  հին  ներկայացում                        179 րոպե        ՑյուԾյունծյուն                   Հոնկոնգ/Ֆրանսիա

Քարեր                                                    75 րոպե          Պ. Ս. Վինոթրաջ                       Հնդկաստան
Մարդկային  գործոններ                     102 րոպե        ՌոնիԹրոքեր    Գերմանիա/Իտալիա/ Դանիա
Իմադի  մանկությունը                         77 րոպե           ԶահավիՍանջավի                     Շվեդիա
Քառասունքից  հետո                           99 րոպե           ԱնդրեյԳրուժնիցկի                    Ռումինիա
Ծովիընդերքը                                        75 րոպե           ԱգուստիՎիլյառոնգա               Իսպանիա
Մոտոյավորները                                   84 րոպե           ՄարիաԳաբրիելաՎիդալ,
                                                                                             Ինես Մարիա Բառիոնուևո       Արգենտինա

ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՀԱՄԱՅՆԱՊԱՏԿԵՐ
Սանձում                                
86 րոպե                      Սալոմե Ջաշի                         Վրաստան/Շվեյցարիա
Ճամ փաընկնելով                  93 րոպե                      Փանահ Փանահի                   Իրան
Թող առավոտ լինի                101 րոպե                     Էրան Կոլիրին                       Իսրայել/Ֆրանսիա
Շահրբանու                              80 րոպե                      Մարիամ Բահրոլոլումի      Իրան
Նրբանցքներ                            90 րոպե                      Բասել Ղանդուր                    Հորդանան
ՎերադարձՍոլոզ                    73 րոպե                      Սերժ Ավետիքյան                  Հայաստան/Ֆրանսիա
Անձրևըգալիսէուրուզի          86 րոպե                      Մաջիդ Բարզեգար                Իրան/Կանադա
Իսկ եթե՞.Էհուդ  Բարաքը  պատերազմի  և  խաղաղությա  նմասին
                                                   85 րոպե                        ՌանԹալ                       Իսրայել
Մոսուլ, իմտուն                       62 րոպե                        Ադալեթ                                 Գերմիանի/Իրաք

 

ԿՈՐԻԶ   (Կարճամետրաժ  ֆիլմերի  տարածաշրջանային  մրցույթ),

Ստորգետնյա                  20 րոպե                    Հովիկ Հակոբյան                        Ֆրանսիա/Հայաստան
Ժամանում                      19 րոպե                     Րաֆֆի Մովսիսյան                   Հայաստան
Ծառերը                            22 րոպե                    Ռամզի Բաշուր                          Լիբանան
Իդի                                    12 րոպե                    Նեո Աբելյան                              ԱՄԷ

Ինչ որ չգիտենք Մարիամի մասին   25 րոպե Մորադ Մոստաֆա                 Եգիպտոս
Աշխարհ                           22 րոպե                   Քրիստինե Հարությունյան    ԱՄՆ/Հայաստան
Շեմիցայնկողմ                 13 րոպե                    Անգինե  Իսանյան                    Հայաստան
Կաֆկայիերազը               8 րոպե                      Դավիթ  Բաբայան                   Հայաստան
Էմիլի                                  19 րոպե                    Աննա Պրոկու                            Քաթար
Արտակարգիրավիճակ  15 րոպե                    Մարիամ Էսմիխանի               Իրան

Թևավորը                           12 րոպե                   Նաիրա  Մուրադյան                Հայաստան
Զորակոչիկ                       11 րոպե                    Լուիզ Մարտին Փափազյան   Ֆրանսիա/Հայաստան

Ներողություն ուշացման համար              19 րոպե                     Լուկա Բերաձե                         Վրաստան
Գլխիվար                          15 րոպե                    Օվսաննա Շեկոյան                 Հայաստան
Լեռնային Ղարաբաղ.       24 մին                       Ալեքսի Պարզումյան                Ֆրանսիա/Հայաստան
երկուերեխապատերազմում


ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ  ՊՐԵՄԻԵՐԱՆԵՐ

Անետ    139  րոպե ԼեոսԿարաքս  Ֆրանսիա/Մեքսիկա/ԱՄՆ/Շվեյցարիա/Բելգիա/Ճապոնիա/Գերմանիա
Տիտան                       108 րոպե  Ժյուլիա  Դյուկուրնո   Ֆրանսիա/Բելգիա
Էվոլյուցիա                97 րոպե   Կոռնել Մունդրուցո     Գերմանիա/Հունգարիա
Ձախորդ  հուպտվոցի  կամ  գժական  պոռնո 106 րոպե  ՌադուԺուդե  Ռումինիա
 Օգնեցեք                     100 րոպե          Քարեն Սինոր                                   ԱՄՆ
Հիշողություն             136 րոպե         Ապիչատպոն Վիրասետակուլ      Կոլումբիա/ Թաիլանդ
Մարոյիգաղտնիքը    85 րոպե           Ալեխանդրո Մանյոնե                     Արգենտինա
Ահեդիծունկը              109 րոպե         Նադավ  Լապիդ                               Ֆրանսիա/Իսրայել/Գերմանիա

ԲաբիՅառ. Համատեքստ  121  րոպե Սերգեյ Լոզնիցա                              Ուկրաինա/Նիդեռլանդներ

Հերոս                            127 րոպե          Ասղար Ֆարհադի                            Ֆրանսիա/Իրան
Գունդա                        93 րոպե            Վիկտոր Կոսակովսկի                     Նորվեգիա/ԱՄՆ/ՄեծԲրիտանիա

 

ԾՈՒՌ  ԾԻՐԱՆ

Տիտան                         108 րոպե            Ժյուլիա  Դյուկուրնո                        Ֆրանսիա/Բելգիա

Բենեդետտա               127 րոպե            Պաուլ  Վերհուվեն                            Ֆրանսիա/Նիդեռլանդներ

Դոկտոր Կալիգարի    80 րոպե            Սթիվեն Սայադյան                            ԱՄՆ

Խնջույք, 93 րոպե, Լի Հեյվն Ջոնս, Մեծ Բրիտանիա

 

ՀԵՏՊԱՏԵՐԱԶՄ
POST WAR

Ահեդիծունկը                                       109 րոպե   Նադավ Լապիդ          (Երևանյան պրեմիերաներ)
Հոսանքն ի վար՝ դեպի Կինշասա    90  րոպե   Դյոդո  Համադի           (Միջազգային լիամետրաժ մրցույթ)
Իմադի  մանկությունը                        77 րոպե    ԶահավիՍանջավի     (Միջազգային լիամետրաժ մրցույթ)
Լեռնային Ղարաբաղ.                           24 մին      Ալեքսի Պարզումյան  (Կորիզ)             
երկուերեխապատերազմում
Թողառավոտլինի                               
101 րոպե Էրան Կոլիրին     (Տարածաշրջանային համայնապատկեր)
 Իսկեթե՞. Էհուդ Բարաքը պատերազմի և խաղաղության մասին

                                                              85 րոպե   Ռան Թալ                           (Տարածաշրջանային համայնապատկեր)
Մոսուլ, իմտուն                                 62 րոպե   Ադալեթ Գերմիանի (Տարածաշրջանային համայնապատկեր)
Տաքսիստը                                         104 րոպե  Մարտին Սկորսեզե (Հետահայաց ցուցադրություն)
Մարոյիգաղտնիքը                           85 րոպե    Ալեխանդրո Մանյոնե (Երևանյան պրեմիերաներ)

Շաբաթավերջը Զյույդկոտում        119 րոպե  Անրի Վեռնոյ              (Վերնոյ-Բելմոնդո թրիբյութ)

Զինվոր ն ու Փիղը                             79 րոպե    Դմիտրի Կեսայանց (Կեսայանց/Աթոյանց  թրիբյութ)


Արի եվ տես (2020 վերականգնում)142 րոպե  Էլեմ Կլիմով              (Հատուկ ցուցադրություն)

 

ՓՈԼ ՇՐԵՅԴԵՐԻ ՖԻԼՄԵՐԻ ՀԵՏԱՀԱՅԱՑ ՑՈՒՑԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ

Սառըհաշվարկ                                 112  րոպե   Փոլ Շրեյդեր                     ԱՄՆ/Չինաստան/Մեծ Բրիտանիա

Օտարների մխիթարանքը       107 րոպե     Փո լՇրեյդեր                     ԱՄՆ/Իտալիա/ՄեծԲրիտանիա

Քահանայի օրագիրը                      1 13 րոպե     Փոլ Շրեյդեր                     ԱՄՆ/ՄեծԲրիտանիա/Ավստրալիա

Տաքսիստը                                        104 րոպե       Մարտին Սկորսեզե     ԱՄՆ

ԱՆԿԱԽՈՒԹՅՈՒՆ. ՍԿԻԶԲ

Կորսվածդրախտ                                  70 րոպե                                   Դավիթ Սաֆարյան
Տեր, ողորմյա                                         101 րոպե                                  Վիգեն Չալդրանյան
ՎերադարձԱվետյացերկիր                87 րոպե                                    Հարություն Խաչատրյան

 

ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ 

Կեսգիշերին մոտ                              133 րոպե                   Բերտրան Տավերնյե

Շաբաթավերջը Զյույդկոտում        119 րոպե                   Վեռնոյ/ Բելմոնդո

Պիետա                                               104 րոպե                   Կիմ Կի Դուկ

Տեր ողորմեա                                     101 րոպե                   Ռուդոլֆ Վաթինյան.
Զինվորնուփիղը                               79 րոպե                      Կեսայանց / Աթոյանց  

 

Սանդանսի ծրագիրը

Մարդկային գործոններ     Ռոնի Թրոքեր, Գերմանիա/Իտալիա/Դանիա

Օգնեցեք     Քարեն Սինոր, ԱՄՆ

Սանձում   Սալոմե Ջաշի, Վրաստան/Շվեյցարիա

 

ՈՍԿԵ  ԾԻՐԱՆ  DRIVE-IN

Տաքսիստը                   104  րոպե            Մարտին Սկորսեզե

Պիետա                         104. րոպե            Կիմ Կի Դուկ
Պրոֆեսիոնալը             108 րոպե             Ջորջ Լոթներ