Հեյ, ո՞վ կա այդտեղ, ռեժ.Ռ.Քոչար Հայաստան 1983, 20min.
Ֆիլմ-բալետ` ըստ Վ. Սարոյանի համանուն պիեսի: Գլխավոր դերերում հանդես են եկել Նադեժդա և Ռուդոլֆ Խառատյանները:
| Քոչար, Ռուբեն Ռուբեն Քոչար (ծն. 1953, Երևան)
1974-ին ավարտել է Երևանի մանկավարժական ինստիտուտի կուլտուրայի ֆակուլտետի ռեժիսուրայի բաժինը, ապա աշխատանքի է անցել հեռուստաֆիլմերի ՙԵրևան՚ ստուդիայում` որպես ռեժիսոր: Նկարահանել է մի քանի ֆիլմ, որոնցից ՙՔառյակը՚ 1985-ին Մինսկի հեռուստաֆիլմերի փառատոնում արժանացել է մեծ մրցանակի: 1988-ին ՙՀե¯յ, ով կա այդտեղ՚, ՙՀուշեր՚, ՙԼիլիթ՚ ֆիլմերի համար արժանացել է Լենինյան կոմերիտմիության դափնեկրի կոչման: 1992-ին Լոս Անջելեսում հիմնել է ՙՀայկական միջազգային հեռուստացանց՚ 24-ժամյա հեռուստաընկերությունը: 2001-ին նրա ՙՀերոստրատ՚ ֆիլմը Աժիժիկի միջազգային կինոփառատոնում արժանացել է նախագահի մրցանակին:

This film-ballet is based on W. Saroyan's play of the same name. The featured dancers are Nadezhda and Rudolph Kharatyans.
Ruben Kochar (born 1953, Yerevan)
Kochar graduated from Yerevan State Pedagogical Institute, the Faculty of Culture, majoring in directing, in 1974. Since then he has worked as a director at the Yerevan TV Film Studio. He has made several films there. One of them, Quartet, received The Grand prix at the Minsk International Festival of TV films. For the films Memories, Hello, Out There and Lilit Kochar became the Komsomol prizewinner. In 1992 he founded Armenian International TV in Los Angeles. Herostrat, a film made by him in 2001, received the President’s Prize at the Ajijic IFF.