"Ոսկե ծիրանն անիվների վրա" կինոփառատոնն Արցախում
2011թ-ի նոյեմբերի 19-21-ը ''Ոսկե ծիրանն անիվների վրա'' կինոփառատոնը 5-րդ անգամ այցելեց Արցախ՝ կինոցուցադրություններ կազմակերպելով Ստեփանակերտում և Շուշիում: Ֆիլմացանկում ընդգրկված էին ''Ոսկե ծիրան'' 8-րդ կինոփառատոնի ֆիլմերից լավագույնները և մրցանակակիրները: Ցուցադրվեցին 9 ֆիլմ՝ խաղարկային, վավերագրական և կարճամետրաժ: Փառատոնի բացումը միաժամանակ տեղի ունեցավ Ստեփանակերտի Մշակույթի և երիտասարդության պալատում և Շուշիի ''Նարեկացի'' արվեստի կենտրոնում:
«Ոսկե ծիրանն անիվների վրա» կինոփառատոնը Արցախում իրականացվեց ԼՂՀ Մշակույթի և Երիտասարդության հարցերի նախարարության, ''Փյունիկ'' մարդկային ռեսուրսների զարգացման հիմնադրամի, ''Արցախ Բրենդի Կոմպանի''-ի աջակցությամբ:

“Golden Apricot On the Wheels” Film Festival in Artsakh
“Golden Apricot on the Wheels” film festival was held in Artsakh on November 19-21, 2011. Film screenings were organized in Stepanakert and Shushi. Film program included 9 films-feature, documentary and short, which were best and award-wining films at 8th GOLDEN APRICOT IFF.
The opening of the Festival simultaneously was held in the Palace of Culture and Youth of Stepenakert and Naregatsi Art Centre in Shushi.
The Partner’s of “Golden Apricot on the Wheels” film festival in Artsakh were the Ministry of Culture and Youth Affairs of Nagorno Karabakh Rebublic, ''Pyunik'' human resources development foundation, ''Artsakh Brendy Company'' CJSC.