Կանանց սպասելիս Մեծ Բրիտանիա 2008, 35min.
Դեռ տարիներ առաջ կանայք հեռացել են Ռիոֆրիո հեռավոր իսպանական գյուղից: Միայն տղամարդիկ են մնացել` առանց կին գտնելու փոքրիշատե հույսի: Այլևս չհանդուրժելով այս անտանելի իրավիճակը` նրանք կազմակերպում են, որպեսզի Մադրիդից միայնակ կանանց բերեն ավտոբուսով` իրենց մենությունը փարատելու: Նրանց երազանքը սիրահարվելն է: Բայց քանի որ, մայրերից ու շրջիկ մարմնավաճառներից զատ, երբեք չեն շփվել կանանց հետ, գործն այնքան էլ լավ չի գլուխ գալիս: Ֆիլմը սրտառուչ վավերական պատմություն է սիրո և մենության, սեռի, գաղթի և հույսի մասին:
Ժյուրիի հատուկ հիշատակում (Վավերագրական կինոյի ՄԿՓ, Ուրուգվայ), լավագույն վավերագրական կինոնկար (La Fila փառատոն, Վալյադոլիդ, Իպանիա):
| Վագներ, Էստեֆան Էստեֆան Վագներ (ծն. 1976, Վինյա դել Մար, Չիլի)
Գերմանական ծագումով չիլիացի վավերագրող Էստեֆան Վագները թատրոն է ուսանել Սանտիագոյի պատկերի և շարժման միջազգային դպրոցում (Չիլի): Հանդես է եկել որպես թատրոնի դերասան և ռեժիսոր: 1999-ին մեկնել է Գերմանիա, որտեղ աշխատել է կինոարտադրության մեջ: Ապա կինոմոնտաժ է սովորել: Այնուհետև տեղափոխվել է Ֆրանսիա և որպես մոնտաժող աշխատել ARTE.-ում: Միաժամանակ բազմաթիվ այլ վավերագրական ֆիլմեր է մոնտաժել: 2007-ին մեկնել է Լոնդոն` NFTS.-ում վավերագրական կինոյի գծով մագիստրոսի կոչում ստանալու: Նրա ավարտական աշխատանքը` «Կանանց սպասելիս» ֆիլմը, 2008-ին IDFA-ում ներկայացվել է լավագույն ուսանողական կինոնկարի համար սահմանված մրցանակին, ցուցադրվել Գիխոնի ՄԿՓ-ի պաշտոնական մրցույթում, DocsBarcelona-ի սկսնակների բաժնում, 2009-ին` հրավիրվել մի շարք փառատոների:
Մեղմ ռոմ (2003), Քոչվորական կողմնացույց (2004), Մեղսավորներ (2007), Նախշուն սրնգահարը (2007), Նոր լավագույն ընկերը (2007), Թեթևացրու ցավս (2008) Կանանց սպասելիս (2008):

Waiting for Women UK 2008, 35min.
Women have left the remote Spanish village of Riofrio years ago. Only men are left without the slightest hope to find relationship. Not tolerating this agonizing situation any longer, they organize a busload of single women to come from Madrid to alleviate their loneliness. Their dream is to fall in love! But as they have never learned how to deal with women, except for their mothers and some motorway prostitutes, the affair is a failure. Waiting for women is a heart-warming documentary about love and solitude, about gender, migration and hope.
Special Jury Mention (International Documentary Festival Uruguay), Winner Best Documentary.(Festival La Fila, Valladolid, Spain).
National Film & Television School, Wagner Docs
| Wagner, Estephan Estephan Wagner (born 1976, Viña del Mar, Chile)
Chilean/German documentary filmmaker Estephan Wagner studied Theatre at International School of Image and Gesture in Santiago, Chile. He worked as theatre actor and director. In 1999 he moved to Germany to work as film AP and in Post Production. Later he studied film editing. Afterwards he moves to France and works as an editor for ARTE. In the meantime he edits several documentaries as a freelancer. In 2007 he moves to London to get his MA in the Documentary Direction at the NFTS. Waiting for Women, his graduation documentary, was nominated for Best International Student Film at IDFA 2008. It was in the Official Selection of the Gijon IFF, in the Newcomer Section of DocsBarcelona. Heis invited to several festivals in 2009.