Հայաստան / Նորվեգիա / Ֆրանսիա
Պրոդ.` Հովհաննես Գալստյան, Գևորգ Գևորգյան, Թրոնդ Բրեդե Անդերսեն, Մոնա Ստեֆանսսեն, Օլիվիե Ուրսել, սց.` Հովհաննես Գալստյան, Մարինե Զաքարյան, Թոմաս Շլեզինգեր, ռեժ.` Հովհաննես Գալստյան, օպեր.` Ռուբեն Գասպարյան, կոմպոզ.` Վահագն Հայրապետյան, նկ.` Արմեն Ղազարյան, Ռունար Վ Յոնսեն, հնչ.` Կարեն Ծատուրյան, Ռունե Յանսեն, մոնտ.` Արսեն Սարգսյան:
Դերերում. Սիրի Հելենե Մյուլլեր, Լորանս Ռիթեր, Սերժ Ավետիքյան, Սոս Ջանիբեկյան:
Երկրորդ աշխարհամարտի վերջին օրերին Նորվեգիայի հյուսիսում բնակվող Հաննանիր տնակումժամանակավոր ապաստան է տալիս ռազմագերի Առաքելին: Այս տղամարդու հայտնվելովփոխվում է Հաննայի կյանքը, և նա սկսում է իր ապրումներընկարագրել օրագրում…Մաթեմատիկայի 42-ամյա ուսուցչուհի Լաուրան` միայնակ ու խիստ անկախ մի կին,հանդարտ և մեկուսի կյանքով ապրում է Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանում: Թվում է` ոչինչ չի կարող փոխել նրա առօրյայիխստորոշ. միօրինակ ռիթմը: Բայցերբ Լաուրան պարզում է իր ծնողների պատմությունը` հուսահատության, կորստի և կրքի դրոշմով մի սիրավեպ, նրա կյանքում էլ է սկսվում արգելված սիրո զուգահեռ պատմություն:
Գալստյան, Հովհաննես
Հովհաննես Գալստյան (ծն. 1969, Երևան, Հայաստան)
Գեղարվեստական կինոռեժիսորի դիպլոմը ստացել է 1995թ.-ին Երևանի մանկավարժական ինստիտուտի Մշակույթի բաժնից: 1998թ.-ին հիմնել է և գլխավորել «Մասնավոր հայացք» ՍՊԸ-ն, որը կազմակերպում է «Մասնավոր հայացք» տեսալսողական արվեստների և անկախ արտադրողների միջազգային կինոփառատոներ: Գրել է 3 խաղարկային ֆիլմերի սցենարներ, որոնցից «Սապատ և թևեր»-ը արժանացել է ՀՀ մշակույթի նախարարության մրցանակի: Հեղինակել է ավելի քան տասը վիդեո/հեռուստատեսային ֆիլմեր երեխաների համար` «Մեր փոքրիկը մեծանում է - Զարմանահրաշ օրերի քրոնիկոն» (UNICEF-ի հետ համատեղ նախագիծ):

Armenia / Norway / France
At the end of World War II, Hanna gave temporary asylum to a prisoner of war, Arakel, hiding him in her hut in southern Norway. The presence of this man changes her life and she starts writing down about her feeling in her diary… Laura, 42, single and fiercely independent, lives a quiet and isolated life as a math teacher in Yerevan, Armenia. It seems that nothing can change the rigidly ordered daily routine of this woman until she receives a diary from her mother, who died while she was giving birth to Laura. As Laura learns about her parents’ story for the first time a love story of desperation, loss and primal passion – she begins to experience a parallel story of forbidden love in her own life.
Parallels Film Production
National Film Centre
Quasar
Galstyan, Hovhannes
Hovhannes Galstyan (born 1969, Yerevan, Armenia)
He obtained a Diploma of Feature Film Director in 1995 from the Yerevan Pedagogical Institute, Department of Culture. In 1998, he is the Founder and Director of the Private Look LLCompany, which organizes «Private Look» international film festivals of audio-visual arts and independent producers.
He wrote screenplays for three feature films, of which "Hump and Wings" was awarded by the Ministry of Culture of the Republic of Armenia.
He produced and directed more than ten video/television films about children: Our Child is Growing-Amazing Days Chronology (Joint project with UNICEF).