Պրոդ.` Սորոս Սուխում, Ջետնիփիթ Թիրակուլչանյութ, սց./ռեժ.` Ադիտյա Ասարաթ, օպեր.` Ումպորնպոլ Յուգալա, կոմպոզ.` Զայ Կունինգ, Կոիչի Շիմիձու, նկ.` Քարանյապաս Խամսին, հնչ.` Աքրիտչալերմ Կալայանամիտր, մոնտ.` Լի Չատամետիկուլ:
Դերերում. Անչալի Սայսունթորն, Սուպհասիթ Քանսեն, Դուլ Յամբունյինգ:
Տակուա Պան փոքրիկ քաղաք է Թաիլանդի հարավում: Սա տխրության քաղաք է: Ցունամիից հետո մարդիկ կորցրել են աշխատանքը: Ոչինչ չկա անելու: Երիտասարդները մոտոցիկլետներով պտույտներ են տալիս: Ծերերը հիշում են անցյալի լավ ժամանակները: Մի օր Թոն անունով մի անծանոթ է հայտնվում քաղաքում: Ճարտարապետ է: Շուտով նա սենյակ է վարձում Նային` «քաղաքի դստերը» պատկանող փոքրիկ հյուրանոցում: Գաղտնի սեր է ծնվում նրանց միջև, բայց շուտով շշուկներ են տարածվում: Քաղաքը գտնում է իր թշնամուն: Ֆիլմը սիրո մասին է, որը ծնվում է այնտեղ, ուր այլևս սեր չկա, ինչպես կեղտի մեջ աճող ծաղիկը, և քաղաքի մասին է, որը ձգտում է կործանել իրեն չպատկանող գեղեցկությունը: Կարո՞ղ է քաղաքը նորից հրաշալի դառնալ:
«Նոր հոսանքներ» ծրագրի մրցանակ (Պուսանի ՄԿՓ, 2007), Ժյուրիի հատուկ մրցանակ (Լաս Պալմասի ԿՓ, 2008), «Վագր» մրցանակ (Ռոտերդամի ՄԿՓ , 2008).
Ասարաթ, Ադիտյա
Ադիտյա Ասարաթ (ծն. 1972, Բանգկոկ, Թաիլանդ)
Մագիստրոսի կոչումով ավարտել է Հարավային Կարոլինայի համալսարանը: Սկսել է նկարահանել կարճամետրաժ ֆիլմեր, որոնք հրավիրվել են Կլերմոն-Ֆեռանի, Սանդենսի, Նյու Յորքի եւ այլ փառատոներ: 2004-ին մասնակցել է Սանդենսի ռեժիսորական աշխատանոցի պարապմունքներին, որոնք նախատեսված են աշխարհի տարբեր երկրների խոստումնալից կինոռեժիսորների համար: 2005-ին Ռոլեքսի արվեստի հովանավորման նախաձեռնության շրջանակներում ընտրվել է մեկ տարի Միրա Նաիրի հետ աշխատելու համար: Ուսուցման ընթացքում նկարահանել է «Երեք ընկեր» վավերագրական ֆիլմը, որը ցուցադրվել է Թորոնթոյում և Պուսանում: 2007-ին Հուբերթ Բալս հիմնադրամի աջակցությամբ ստեղծված նրա առաջին խաղարկային կինոնկարը` «Հրաշալի քաղաքը», ստացել է «Նոր հոսանքներ» ծրագրի մրցանակը Պուսանի կինոփառատոնում, որտեղ և կայացել է ֆիլմի պրեմիերան:
Մոտոցիկլետը (2001), Սպասում (2003), Հանճարեղ տղան (2004), Շունչ (2005), Երեք ընկեր (2005), Հրաշալի քաղաք (2007):

Takua Pa is a small town in the South of Thailand. It is a town of sadness. Ever since the tsunami, people have lost their jobs. There is nothing to do. Young people ride motorcycles around in circles. Old people remember the better times. One day a stranger comes to town. His name is Ton. He is an architect. He rents a room in a small hotel owned by Na, the town daughter. They get engaged in a secret love affair but soon gossips begin. The town has found its enemy now.
This film is about a love that grows where there is no more love – like a flower that grows in the dirt. It is also about a town that tries to destroy the beauty that it cannot have for itself. Can a town be wonderful again?
New Currents Award (Pusan IFF 2007); Special Jury Award (Las Palmas FF, 2008); Tiger Award (Rotterdam IFF, 2008)
Pop Pictures Co.
Assarat, Aditya
Aditya Assarat (born 1972, Bangkok, Thailand)
Assarat holds a Masters Degree from the University of Southern California. He started making short films that were invited to many festivals, including Clermont-Ferrand, Sundance, and the New York Film Festival. In 2004, Assarat was invited to attend the Sundance Director’s Lab, a training ground for promising filmmakers from around the world. In 2005, he was chosen to work a year with Mira Nair as part of the Rolex Mentor and Protռgռ Arts Initiative. During the mentorship he also co-directed the 3 Friends documentary, which was screened at the Toronto and the Pusan. In 2007, his debut feature film Wonderful Town, supported by the Hubert Bals Fund, won the New Currents Award at its world premiere in Pusan.