Պրոդ.` Գեորգ Ցելեր, սց./ռեժ.` Ինգրիդ Դեմեց, Կարոլին Լայթներ, օպեր.` Դանիել Մացցա, հնչ.` Կոմելիա Շյոփֆ, Մարիա Ռանք, Դիմիտրի Հեմփել, մոնտ.` Կարոլին Լայթներ:
Նկարահանվել է` Պատրիկ Ուոնքերը:
«Ես կարծես ճգնավոր լինեմ կղզու վրա «: Ահա թե ինչ է գրում Պատրիկը` լինելով աուտիստ, իր կյանքի մասին, որն ապրում է կարծես բանտարկված սեփական մարմնի մեջ: Մտավորականի իմաստությամբ և դեռահասի երազանքներով ու վախով` Պատրիկն առաջնորդում է մեզ դեպի իր աշխարհ և թույլ է տալիս մի հայացք նետել իր ներքին զգացմունքների վրա:
Դեմեց, Ինգրիդ
Ինգրիդ Դեմեց (ծնվ. 1983, Բոցեն, Իտալիա)
2002-ին ավարտել է Բրիքսենի գովազդային արվեստի դպրոցը: 2003-2004 թթ. գարսենյակային ծառայող է եղել և հոգեբանություն ուսանել Ինսբրուքի համալսարանում: 2005-ից Karbon Videoproduktion-ի աշխատակից է եղել: Հաճախել է Բոլցանոյի (Իտալիա) Վավերագրության, հեռուստատեսության և նոր հաղորդակցամիջոցների ZeLIG դպրոցը, մասնագիտացել ռեժիսուրայի և նախագծի մշակման մեջ:
Ինչպես եմ ես (2007):
Լայթներ, Կարոլին
Կարոլին Լայթներ (ծնվ. 1980, Ստերցինգ, Իտալիա)
2003-ին Սիենայում հաղորդակցական գիտությունների բակալավրի կոչում է ստացել, 2004-ին Պեսկարա/Կիետիում` երաժշտական հաղորդակցության մագիստրոսի կոչում: Հաճախել է Բոլցանոյի (Իտալիա) Վավերագրության, հեռուստատեսության և նոր հաղորդակցամիջոցների ZeLIG դպրոցը, մասնագիտացել մոնտաժի մեջ:

Cast: Patrick Wanker
“I’m like a hermit on an island“. This is what Patrick writes about his life as an autistic, living caught in his own body. With the wisdom of a thinker and the dreams and fears of a teenager, Patrick takes us on a trip into his world and allows us glimpse at his inner feelings.
ZeLIG – School for Documentary, Television and New Media, Bozen
Address: Brennerstraշe 20 d, 39100 Bozen, Italy
Tel.: +39 0471 977930
Fax.: +39 0471 977931
E-mail: info@zeligfilm.it
www.zeligfilm.it
Demetz, Ingrid
Ingrid Demetz (born 1983, Bozen, Italy)
Demetz is a 2002 graduate of the School for Advertising Art in Brixen. She studied Office Clerk and Psychology at the University of Innsbruck in 2003-2004. She has been a free employee at the Karbon Videoproduktion since 2005. Demetz attended ZeLIG School for Documentary, Television and New Media, Bolzano, Italy, majoring in directing and project development between 2004 and 2007.
How I am (2007).
Leitner, Caroline
Caroline Leitner (born 1980, Sterzing, Italy)
Leitner got a Bachelor degree in Communication Science in Siena, 2003 and a Master degree in Music Communication in Pescara/Chieti, 2004. She Attended ZeLIG School for Documentary, Television and New Media, Bolzano, Italy, majoring in editing between 2004 and 2007.