Քողարկված դեմքեր Թուրքիա 2007, 124min.
Պրոդ./սց./ռեժ.` Հանդան Իփեքչի, օպեր.` Ֆեզա Չալդըրան, Ումիթ Արդաբաք, կոմպոզ.` Անիմա, հնչ.` Ումութ Սենյոլ, մոնտ.` Այթեքին Բիրքոն, Նաթալին Սոլաքօղլու, Հանդան Իփեքչի:
Դերերում. Շենայ Այդըն, Իշտար Գյոքսեւեն, Բերք Հաքման, Ջեմ Բենդեր, Նիսա Յըլդըրըմ, Ֆյուսուն Դեմիրել, Դիլան Էրչեթին, Բահար Այդըն:
Ալին, որը 5 տարի է, ինչ ապրում է Գերմանիայում, պատահաբար դիտում է մի վավերագրական ֆիլմ և հայտնաբերում, որ իր զարմուհի Զյուհրեն, որին արդեն 5 տարի սպանված էր համարում, ողջ է: Թեեւ Զյուհրեի ով լինելն ու դեմքը չեն երեւում էկրանին, կնոջ պատմածից Ալին հասկանում է, որ նա իր զարմուհին է: Մնում է մի բան` ավարտել այն, ինչ կիսատ է մնացել ` սպանել Զյուհրեին:
Հանդիսատեսների մրցանակ` լավագույն խաղարկային ֆիլմի համար (Կանանց ֆիլմերի «Արվեստների տուն» միջազգային փառատոն, Կրետեյ, Ֆրանսիա, 2008):
| Իփեքչի, Հանդան Հանդան Իփեքչի (ծնվ. 1956, Անկարա)
Գազիի համալսարանի կապի ֆակուլտետում ռադիո և հեռուստատեսություն ուսանելուց հետո առաջին ռեժիսորական փորձն իրականացրել է 1993-ին` նկարահանելով «Քյամանչայի երգը» վավերագրական ժապավենը: Հաջորդ տարի նկարահանել է իր առաջին խաղարկային «Հայրիկը բանակում է» ֆիլմը: «Հեջար» կինոնկարի համար 21 մրցանակ է ստացել ամբողջ աշխարհում:

Hidden Faces Turkey 2007, 124min.
Living in Germany for the last 5 years, Ali, coincidentally watches a documentary and finds out that his niece Zühre, whom he thought of being killed 5 years ago, is alive. Even though the woman’s identity and face are not revealed on the screen, he understands from the events she narrates it is his niece Zühre. There is only one thing to be done for Ali: to complete what has been left undone – to kill Zühre.
Audience award, Best Fiction Film (Festival International de Films de Femmes 2008, Maison Des Artes, Créteil, France)
Yeni Yapım Film Ltd.
Tradewind Pictures GmbH
BirFilm
| Ipekçii, Handan Handan Ipekçi (born 1956, Ankara)
After studying radio and television at the Faculty of Communication of Gazi University, Ipekçi had her first experience of directing in 1993, when she made the documentary Kemencenin Turkusu (Song of the Kemence). The following year she shot her first feature film Babam Askerde (Dad is in the Army). Her latest feature Büyük Adam Küçük Ask (Hejar) Ipekci won 21 awards worldwide.