Պրոդ./սց./ռեժ./օպեր.` Թոմաս Չուլեյ, մոնտ.` Ալեքսանդրա Գուլյա:
Կոստիկա Ահիրն իր երեք զավակներին մեծացրել է Մոլդովայի Հանրապետության Ակույ գյուղում: Երեք տարի առաջ նրա կինը մեկնել է Իտալիա` լավ աշխատանք գտնելու և այդ ժամանակից ի վեր տանը չէ: Այս երկրի ակտիվ բնակչության մոտ կեսը համանման վիճակում է:
Չուլեյ, Թոմաս
Թոմաս Չուլեյ (ծնվ. 1965, Բուխարեստ)
1979-ին մեկնել է Նյու Յորք, որտեղ լուսանկարչություն է ուսանել Տեսողական արվեստների դպրոցում: 1990-ին վավերագրություն է սովորել Մյունխենի Հեռուստատեսության և կինոյի համալսարանում: 1992-ին ավարտել է Նյու Յորքի համալսարանի կինոյի բաժինը: 2003-2007 թթ. վավերագարական և խաղարկային ֆիլմեր է նկարահանել: Նրա աշխատանքներն ընդգրկվել են մի շարք կինոփառատոներում և մրցանակների արժանացել:
Լույսերի խաղը «Մաքսիմ»-ում (1992), Ինչպես թռչունը ցանկապատին (1992), Գրատիան (1995), Մոլուցք (1997), Աստա Ե (2001), Ծաղկակամուրջը (2008):

Costica Ahir raises his three children in the village of Acui, Republic of Moldova. His wife left for Italy three years ago to find a better job and has not been home ever since. About half of the active population of his country is in a similar situation.
Ciulei, Thomas
Thomas Ciulei (born 1965, Bucharest, Romania)
In 1979 Ciulei moved to New York, where he studied photography at the School of Visual Arts. In 1990 he studied documentary filmmaking at the University of Television and Film, Munich. In 1992 he graduated from the Film Department of the New York University. Between 2003 and 2007 he produced documentaries and fictions. His films have been selected to several film festivals and have won numerous awards.