Պրոդ./ռեժ.` Ալդեր Գոմես, սց.` Ալդեր Գոմես, Միշլին Էլենա, օպեր.` Ռոբերտո Յուրի, Լեանդրու Գոմես, Դիեգու Ագնիս, Ալվարու Կրտսեր, Էլգի Տոր, հնչ.` Դանիլու Կարվալյու, մոնտ.` Էկի Տոր:
Ֆիլմը պատկերում է բրազիլացիների իսկական սերը ֆուտբոլի հանդեպ` ապացուցելով նաև, որ աշխարհի ամենաժողովրդական մարզաձևը ավելին է, քան գնդակի ետևից վազող 22 տղամարդիկ:
Գոմես, Ալդեր
Ալդեր Գոմես (ծնվ. 1968, Ֆորտալեզա, Բրազիլիա)
Ավարտել է Ֆորտալեզայի համալսարանի բիզնեսի կառավարման և շուկայավարության բաժինը: Կինոկարիերան սկսել է 90-ականներից` որպես Լոս Անջելեսում նկարահանվող մարտաֆիլմերի կասկադյոր: Առաջին լիամետրաժ ռեժիսորական աշխատանքը նկարահանել է 2005-ին` դա բրազիլական անդրանիկ մարտաֆիլմն էր` «Արևի երկրի տապը»: 2007-ին նկարահանված «Դիարան» միստիկական թրիլերը Ալդերի դեբյուտն է Հոլիվուդում:
«Օլիուդի» կինոթատրոն. լավ տղան ընդդեմ վատ տղայի (2004), Արևի երկրի տապը (2005), Ֆուտբոլից այն կողմ (2007), Դիարան (2008):

Loucos de Futebol shows the true passion of Brazilians for football and proves also that the most popular sport on earth is much more than 22 men running after a ball.
ATC Entretenimentos
e-mail: atchaldergomes@yahoo.com.br
Gomes, Halder
Halder Gomes (born 1968, Fortaleza, Brazil)
Gomes graduated in business administration with an MBA in marketing (University of Fortaleza). He started his film career as stunt fighter in martial arts movies in Los Angeles, California in the 90s. Gomes made his debut as director in 2005 by directing and producing the first Brazilian action film Sunland Heat. In 2007 Halder made his debut as director in Hollywood in the supernatural thriller The Morgue.