Սց./ռեժ.` Լայլա Պակալնինա, օպեր.` Մարիս Մասկալանս, կոմպոզ.` Շիգերու Ումեբայաշի, մոնտ.` Գատիս Բելագրուդովս, Ռայմոնդս Սպանովսկիս, հնչ.` Արվիդս Սելմալիս:
Կան տեղեր, որոնց մասին ոչինչ չենք ուզում իմանալ եւ գերադասում ենք ձեւացնել, որ դրանք գոյություն չունեն: Նման տեղ է աղբանոցը, մարդու համար՝ գարշելի մի վայր, աղբի անապատ: Բայց այդ անապատում խլրտում է կյանքը: Միջատների, սողունների« թռչունների եւ կաթնասունների մի զարմանալի բազմություն, որ միահյուսված է գոյության կենաց ու մահու կապերով, այս ամենին արտասովոր, երազային բնույթ է տալիս:
Պակալնինա, Լայլա
Լայլա Պակալնինա (ծն. 1962, Լիեպայա)
1986-ին ավարտել է Մոսկվայի համալսարանի հեռուստալրագրության ֆակուլտետը, իսկ 1991-ին՝ Մոսկվայի կինոինստիտուտի (ՎԳԻԿ) կինոռեժիսուրայի բաժինը:

There are places that we don’t want to know anything about, places that we would rather think did not exist at all. One such place is a dumpsite. From a human point of view, it is a ghastly place, a stinking desert of trash. But that desert is teaming with life. An astounding profusion of insects, reptiles, birds and mammals, are interwoven in an existential life-death relationship that imparts a strangely alluring dream-like quality.
Pakalnina, Laila
Laila Pakalnina (born 1962, Liepaja)
She graduated from the Department of TV Journalism of Moscow University in 1986, and from the Moscow Film Institute (VGIK) as a film director in 1991.