Սց.` Վլադիմիր Սորոկին, ռեժ.` Իլյա Խրժանովսկի, օպեր.` Ալիշեր Խամիդխոջաեւ, Ալեքսանդր Իլխովսկի, Շանդոր Բերկեշի, նկ.` Շավկաթ Աբդուսալամով, մոնտ.` Իգոր Մալախով, հնչ.` Կիրիլ Վասիլենկո, պրոդ.` Ելենա Յացուրա:
Դերերում. Մարիա Վովչենկո, Իրինա Վովչենկո, Սվետլանա Վովչենկո, Սերգեյ Շնուրով, Յուրի Լագուտա, Կոնստանտին Մուրզենկո, Ալեքսեյ Խվոստենկո:
Ֆիլմը կազմված է Մոսկվայի եւ ընդհանրապես Ռուսաստանի ապրելակերպը պատկերող դրվագներից, որոնք իրենց անհեթեթությամբ նույնքան իրական են, որքան` աներեւակայելի: Երեք հերոսները հանդիպում են ինչ-որ բարում: Այս մարդկանց զրույցից թե' հետաքրքրական, թե' առօրյա մանրամասներ են պարզվում նրանց կյանքի մասին: Բայց արդյո±ք ամեն ինչ ճիշտ են ասում: Միայն հետո, երբ նրանք բաժանվում են, նորանոր ակնարկներ են երեւան գալիս այս անծանոթների մասին: Ֆիլմը շոշափում է այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են Ռուսաստանի սոցիալական ու քաղաքական փոփոխությունները` ներկայացնելով գյուղն ու ներկայիս քաղաքը, որտեղ ամեն ոք իր գլուխն է պահում:
«Վագր» մրցանակ, Ռոտերդամի միջազգային կինոփառատոն, 2005:
Խրժանովսկի, Իլյա
Իլյա Խրժանովսկի (ծն. 1975, Մոսկվա)
Մեկ տարի է անցկացրել Բոննի գեղարվեստի ակադեմիայում, ապա` 1998-ին ավարտել Մոսկվայի կինոինստիտուտի (ՎԳԻԿ) ռեժիսորական բաժինը: Բեմադրել է թատերական ներկայացումներ եւ Արտյոմ Միխալկովի հետ` մի կարճամետրաժ ֆիլմ նկարահանել: «4»-ը նրա առաջին լիամետրաժ կինոնկարն է:

The film is composed of episodes of life in Moscow and in other parts of the country. Because of their absurdity, these episodes are as much realistic as they are unimaginable. Three characters happen to meet in an anonymous bar. We learn from their conversations the intriguing and banal details of their lives. But are they both telling the truth? It's only later on, when the three separate, that more hints about these strangers are revealed. The film plays with subjects such as social and political changes in Russia, its countryside and its present-day citizens surviving all in their own way.
Tiger Award, Rotterdam IFF, 2005.
Khrzhanovsky, Ilya
Ilya Khrzhanovsky (born 1975, Moscow)
He spent a year at the Bonn Academy of Fine Arts and graduated in film directing at the famous Russian film school, VGIK, in 1998. Since then, he has directed theater productions and made a short film with Artem Mikhalkov. 4 is his first feature film.