Լռության տարածք Հայաստան 2009, 15min.
Ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետը, անյուհետեւ` եղել սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի ասպիրանտ: Հեղինակ է սոցիոլոգիայի եւ գենդերային ուսումնասիրությունների վերաբերյալ հոդվածների եւ գրքերի:
«Կին» երևանյան ՄԿՓ-ի տնօրենն է:
Մենախոսությունից` երկխոսություն (2000), Հայ կանայք և քաղաքականությունը (2001), Ձայներ (2002), Մենք մեր Երկրի գույներն ենք (2004), Հղի կանանց օրագիրը (2004), Ես լուսանկարում եմ Շուշին (2005), Կյանքից ավելի (2006), Որդիս, վերադարձիր տուն (2007), Ջրառատ. մանրապատումներ (2007), Լռության տարածքը (2009):

The film tells about problems of domestic violence in village.
She graduated from the Department of Applied Mathematics of Yerevan State University, and was a post-graduate student of the Department of Sociology. She wrote articles and books on sociology and gender studies.
She is the director of Women's IFF Kin (Yerevan).
From Monologue to Dialogue (2000), Armenian Women and Politics (2001), The Voices (2002), We Are the Colours of Our Earth (2004), The Diary of Pregnant Women (2004), I Am Taking Pictures of Shushi (2005), Larger than Life (2006), Son, Get Back Home (2007), Jrarat, Miniatures (2007), Zone of Silence (2009).