Պրոդ./սց./ռեժ./օպեր.` Իոնել Սիմիոանա, հնչ./մոնտ.` Քրիստիան Դումիտրեսկու:
Վենետիկ, Իտալիա: Այս քաղաքի համար ջուրն եղել է ի սկզբանե և մի օր էլ վերջը կլինի: 2008-ի դեկտեմբեր. Ադրիատիկ ծովի ալիքների բարձրությունը հասնում է 156 սանտիմետրի և հեղեղում քաղաքը:
Սիմիոանա, Իոնել
Իոնել Սիմիոանա
Մաgիստրոսի աստիճան է ստացել` կինոարվեստ, ինչպես նաև կինոն և հեռուստատեսությունը, լուսանկարչությունը և հաղորդակցման լսատեսողական միջոցները գլոբալացման համատեքստում ուսումնասիրելով: Բուխարեստի թատրոնի և կինոյի ազգային համալսարանի ասպիրանտուրայում մասնագիտացել է կինոէկոնոմիկայի մեջ: Դասախոսի ասիստենտ է եղել Բուխարեստի UNATC-ի կինոյի բաժնում: Որպես լուսանկարիչ ռեժիսոր համաgործակցել է ռումինական բոլոր ազգային հեռուստատեսությունների հետ: Որպես ռեժիսոր և օպերատոր նկարահանել է տեսահոլովակներ և gովազդ:

Venice, Italy. For this city, water was the beginning and someday it will also be the end... December 2008: the waves of the Adriatic Sea reached 156 cm and overflowed the city.
Bazart Media Film
Address: Aleea Cetatuia 6, B1.M19, Sc.2, Ap.111, Sector 6, 060835 Bucharest, Romania
Tel: + 4 0722 848 784
E-mail: bazartmediafilm@gmail.com
Simioana, Ionel
Ionel Simioana
He took her Master’s degree in Cinematography, Film and Television, photography and Audiovisual Communication in the Context of Globalization. During her postgraduate studies she specialized in the Film Economy at the National University of Theatre and Cinematography (Bucharest, Romania). He has been teacher’s assistant in Film Department, UNATC, Bucharest, Romania. Collaborated with all Romanian national televisions as Photography Director. He has also been Director and cinematographer for videos and commercials.