Կույր խոզը, որն ուզում է թռչել
Պրոդ.` Մեյսքե Տաուրիսիա, Սիդի Սալեհ, Էդվին, սց./ռեժ.` Էդվին, օպեր.` Սիդի Սալեհ, երաժշտ.` Բոնտել, նկ.` Իքբալ Ռայա, Էրոս Էֆլին, հնչ.` Ուահյու Թրի Պուրնոմո, մոնտ.` Հերման Կումալա Պանկա:
Դերերում. Լադյա Չերիլ, Պոն• Հարջաթմո, Անդհարա Էրլի, Ջոկո Անուար, Կառլո Ջենտա Քլերին Բահարիզքի, Դարեն Բահարիզքիմ Ուիկաքսոնո, Էլիզաբեթ Մարիա:
Լինդան և Քահյոնոն հանդիպում են, և նրանց ընկերությունը վերսկսվում է: Հալիմն ասում է Վերաուաթիին, որ ուզում է նոր կին առնել: Սալման հայտնվում է ՙԿուռքի մոլորակում՚: Ռոմին և Յահյան ներթափանց սեքսի որոշ փորձ են ձեռք բերում: Օպան մեռնում է, և Լինդան Քահյոնոյի հետ ցրում է նրա աճյունը: Եվ վերջապես, Քահյոնոն սովորում է վեր նայել… Ֆիլմը Լինդայի և նրա շրջապատի մարդկանց փորձառության խճանկարն է. բոլորն էլ իրենց սևեռուն մտքերն ունեն: Նրբին, բայց ամբողջական պատկեր մի միջավայրի մասին, որն այնքան էլ ազատ ու անկաշկանդ չէ և հույսեր ունի, որոնք երբեք էլ իսկապես չեն իրականանա:
Էդվին
Էդվին (ծն. 1980, Սուրաբայա, Ինդոնեզիա)
Ավարտել է Սուրաբայայի Քրիստեն Պետրա համալսարանի գծանկարչական դիզայնի բաժինը: Այնուհետև տեղափոխվել է Ջակարտա` կինո ուսանելու տեղի արվեստի ինստիտուտում և սկսել է կարճամետրաժ ֆիլմեր նկարահանել, բայց 2005-ին թողել է ուսումը: Հրավիրվել է մասնակցելու Բեռլինի ՄԿՓ-ի կազմակերպած Berlinale Talent Campus-ին և Պուսանի ՄԿՓ-ի (Հարավային Կորեա) կազմակերպած Ասիական կինոակադեմիային, որտեղ նրան դասավանդել են Վիմ Վենդերսը, Վալտեր Սալիսը, Քրիստոֆեր Դոյլը, Լի Չան-Դոնը, Հո Սյաո Սիենը: Էդվինի կարճամետրաժ ֆիլմերը ներկայացվել են մի շարք փառատոներում, որոնց թվում են Ռոտերդամն ու Վանկուվերը: 2005-ին նրա ՙԿարա. ծառի աղջիկը՚ ֆիլմը դարձել է առաջին ինդոնեզական կարճամետրաժը, որը ցուցադրվել է Կաննի  ՙՌեժիսորների երկշաբաթյակ՚  ծրագրում: Նկարահանել է նաև երաժշտական տեսաֆիլմեր: Նրա վերջին կարճամետրաժներն են  ՙՃանապարհորդություն դեպի ցավ՚-ը (հրավիրվել է Ռոտերդամ և ցուցադրվել Կլերմոն-Ֆերանի մրցույթում) և  ՙՊտտօղակի ձայները՚  (ընդգրկվել է Ռոտերդամի  ՙԾանոթացեք մաեստրոյի հետ՚  նախագծում`ստեղծվելով որպես հարգանքի տուրք Քոեն Եղբայրներին):  ՙ9808՚-ի` Ինդոնեզիայի բարեփոխման 10 տարիների անթոլոգիայի նախաձեռնողներից է. սա կարճամետրաժների ծաղկաքաղ է:  ՙԿույր խոզը, որն ուզում է թռչել՚  ֆիլմն Էդվինի առաջին լիամետրաժ խաղարկային աշխատանքն է:
Շատ դանդաղ նախաճաշ (2002), Դաջան• շան հետ ամուսնացած կինը (2004), Կարա. ծառի աղջիկը (2005), Խիստ ձանձրալի խոսակցություն (2006), Եր•եր մեր արևոտ հայրենիքից (2006), Ճանապարհորդություն դեպի ցավ (2007), Պտտօղակի ձայները (2008), 9808. Ինդոնեզիայի բարեփոխման 10 տարիների անթոլո•իա (2008), Կույր խոզը, որն ուզում է թռչել (2008):

Linda and Cahyono meet and renew their friendship. Halim tells Verawati that he wants to take a new wife. Salma appears on Planet Idol.Romi and Yahya practice in performing penetrative sex. Opa dies, and Linda scatters his ashes together with Cahyono. And Cahyono finally learns to look up… Blind Pig Who Wants to Fly offers a kaleidoscope of experiences of Linda, and the people around her, all with obsessive agendas of their own. A fragile but panoramic vision of a community not at ease with itself and with hopes, that can never be truly fulfilled.
Babibutafilm
Jl. Madrasah no. 3B
Cilandak Timur
Jakarta 12560
Indonesia
Edwin
Edwin (born 1980, Surabaya, Indonesia)
He majored in Graphic Design at the University of Kristen Petra in Surabaya. Then he moved to Jakarta to study Film at Jakarta Institute of Art and began making short films, but dropped out in 2005. He has been invited to participate in both the Berlinale Talent Campus, organized by the Berlin FF, and the Asian Film Academy, organized by the Pusan FF in South Korea; his instructors at these events included Wim Wenders, Walter Salles, Christopher Doyle, Lee Chang-Dong and Hou Hsiao-Hsien. His short films were invited to numerous festivals, including Rotterdam and Vancouver, and in 2005 his film Kara, Daughter of a Tree became the first Indonesian short ever invited to the Directors’ Fortnight in Cannes. He has also made music videos. His latest short films are Trip to the Wound (invited to Rotterdam and screened in competition in Clermont-Ferrand) and Hulahoop Soundings (commissioned by Rotterdam for its ‘Meet the Maestro’ project and created as a tribute to the Coen Brothers). As one of the initiator of ‘9808’: Anthology of 10 Years Indonesia Reform, a short film compilation. Blind Pig Who Wants to Fly is his debut feature film.
A Very Slow Breakfast (2002), Dajang Soembi: The Woman who Is Married to a Dog Dajang (2004), Kara, Daughter of a Tree (2005), A Very Boring Conversation (2006), Songs from Our Sunny Homeland (2006), Trip to the Wound (2007), Hulahoop Soundings (2008), 9808: Anthology of 10 Years Indonesia Reform (2008), Blind Pig Who Wants to Fly (2008).