33 օր Լիբանան 2007, 70min.
Պրոդ./ռեժ.` Մեյ Մասրի, օպեր.` Հուսեյն Նասսար, Մեյ Մասրի, կոմպոզ.` Ռեզինա, Ժան Գարբարեկ, մոնտ.` Էլիաս Շահին, Միշել Տիյան:
Նկարահանված լինելով 2006-ի ամռանը, Լիբանանի դեմ Իսրայելի ձեռնարկած լայնածավալ պատերազմի ընթացքում` ֆիլմը ներկայացնում է չորս մարդկանց իրական պատմությունները. երեխաների հետ աշխատող թատրոնի ռեժիսորը տան ավերումից հետո ապաստանում է թատրոնում, ճակատային գծի լրագրողը ջանում է լուսաբանել պատերազմը կրակի տակ գտնվող հեռուստակայանից, հումանիտար օգնության աշխատակիցը բուժօգնություն է հասցնում հազարավոր անօթևանների, լրատվական բաժնի ռեժիսորը փորձում է հաղթահարել ոչ միայն պատերազմի, այլև իր նորածին երեխայի հետ կապված դժվարությունները: Ֆիլմի ռեժիսորն իր հայացքն ուղղում է պատերազմի հաճախ անտեսվող սարսափներին` մեզ տանելով չորուցամաք վիճակագրական տվյալներից ու խլացված լուրերից անդին` դեպի թեժ իրականություն ու վերապրողների խիզախ սրտեր:
«Պատմական պահ», առաջին մրցանակ (Վալյադոլիդի ՄԿՓ, Իսպանիա, 2009); Հատուկ տուրք, ալ-Քասսաբա (ՄԿՓ, Պաղեստին, 2007); Հատուկ հիշատակում, (Տետուանի Միջերկրածովյան ԿՓ, Մարոկկո):
| Մասրի, Մեյ Մեյ Մասրի
Պաղեստինցի կինոռեժիսոր, նկարահանել և թողարկել է բազմաթիվ ֆիլմեր, որոնք հեռարձակվել են աշխարհի ավելի քան 100 հեռուստակայաններով: Կինոյի գծով բակալավրի աստիճան է ստացել Սան Ֆրանցիսկոյի պետական համալսարանում և ամուսնու` կինոռեժիսոր Ժան Շամունի հետ, թողարկել է մի շարք ֆիլմեր, որոնք արժանացել են ավելի քան 60 միջազգային մրցանակի:
Գլաքարի տակ (համառեժ.` Ժ. Շամուն, 1983), Վայրի ծաղիկներ. Հարավային Լիբանանի կանայք (1986), Պատերազմական սերնդի Բեյրութը (համառեժ.` Ժ. Շամուն, 1989), Հրի զավակներ (1990), Ընդհատված երազանքներ (համառեժ.` Ժ. Շամուն, 1992), Հանան Աշուարի. իր ժամանակի կինը (1995), Շաթիլայի երեխաները (1998), Երազանքների և երկյուղների սահմանները (2001), Բեյրության օրագրեր. ճշմարտություն, կեղծիք և տեսագրություններ(2006), 33օր (2007):

33 Days Lebanon 2007, 70min.
Filmed during the massive Israeli war on Lebanon in the summer of 2006, 33 Days follows the real-life stories of four people: A theatre director working with children who take shelter in a theatre after their homes were destroyed, a frontline journalist struggling to cover the war from a television station under fire, an aid worker coordinating emergency relief efforts for thousands of displaced people, and a news-desk director trying to cope not only with the war but with her new-born baby. In this gripping documentary, the director puts a face on the often-desensitized horrors of war taking us beyond the icy statistics and muted news stories into the fiery reality and courageous hearts of the survivors.
Al-Jazeera Documentary Channel
First Prize, Tiempo de Historia (Valladolid FF, Spain 2009); Special Tribute, al-Kassaba (International FF, Palestine, 2007); Special Mention, (Tetouan Mediterranean FF, Morocco)
| Masri, Mai Mai Masri is a Palestinian filmmaker who has directed and produced many films that have been broadcast on more than 100 television stations around the world. She earned her Bachelor's degree in film from San Francisco State University and together with her husband, filmmaker, Jean Chamoun produced a series of films that have won over 60 international awards.
Under the Rubble (Co-Dir. J. Chamoun, 1983), Wild Flowers: Women of South Lebanon (1986), War Generation-Beirut (Co-Dir. J. Chamoun, 1989) Children of Fire (1990), Suspended Dreams (Co-Dir. J. Chamoun, 1992), Hanan Ashrawi: A Woman of Her Time (1995), Children of Shatila (1998), Frontiers of Dreams and Fears (2001), Beirut Diaries: Truth, Lies and Videos(2006), 33 days (2007).