Պրոդ.` Հելեն Դոբրենսկի, սց.` Արման Թադևոսյան, ռեժ./օպեր.` Արման Թադևոսյան, Թոմաս Բալկենհոլ, կոմպոզ.` Քարդեշ Թուրքուլերի, մոնտ.` Թոմաս Բալկենհոլ:
Նկարահանվել են` Կարսի բնակիչներ, դպրոցական երեխաներ, Արման Թադևոսյան, Թոմաս Բալկենհոլ:
Ֆիլմը նվիրված է Չարենցի հիշատակին: Դեպքերը ծավալվում են բանաստեղծի հայրական տան դիմաց և 12 Առաքելոց եկեղեցում: Ներկայացվում է հայկական մշակութային ժառանգության կոթողների վերափոխման, աղավաղման գիտակցված միտումը Թուրքիայում:
Թադևոսյան, Արման
Արման Թադևոսյան (ծնվ. 1983, Գյումրի, Հայաստան)
2000-ին ընդունվել է մանկավարժական ինստիտուտի մանկավարժության ու գծագրության բաժինը, 2001-ին` տեղափոխվել Երևանի գեղարվեստի ակադեմիայի Գյումրու մասնաճյուղի գեղանկարի բաժինը, որն ավարտել է 2008-ին` գեղանկարչի որակավորմամբ: «5-րդ հարկ» մշակութային կազմակերպության համահիմնադիրն է: 2000-2008 թթ. մասնակցել է տարբեր ցուցահանդեսների ու փառատոների: Մի շարք մշակութային նախագծեր է իրականացրել Գյումրիում:

Transformation Armenia 2007, 10min.
The film is devoted to Charents’s memory. The events develop in front of the poet’s house and in the Church of the Twelve Aposthols. The film tells also about the deliberated tendency of transformation and deformation of monuments of the Armenian cultural legacy in Turkey.
| Tadevosyan, Arman Arman Tadevosyan (born 1983, Gyumri, Armenia)
In 2000 Tadevosyan entered the Department of Drawing, the Yerevan State Pedagogical Institute. In 2001 he moved to Department of Arts, the Gyumri branch of the Yerevan Academy of Fine Arts. He has graduated from the Academy in 2008 receiving a artist’s diploma. He is the founder of Fifth Floor cultural organization. Tadevosyan participated in in various exhibitions and festivals from 2000-2008. He has also founded a number of cultural projects in Gyumri.