Պրոդ.` Ֆիլիպ Մարտեն, Դավիդ Թիոն, սց./ռեժ.` Միա Հանսեն-Լյովե, օպեր.` Պասկալ Օֆրե, նկ.` Թիերի Պուլե, Սոֆի Ռեյնո, հնչ.` Վենսան Վատու, մոնտ.` Մարիոն Մոնյե:
Դերերում. Պոլ Բլեն, Մարի-Քրիստին Ֆրիդրիխ, Վիկտուար Ռուսո, Կոնստանս Ռուսո, Կարոլ Ֆրանկ, Կատրին Դալիո:
Տարիներ առաջ Վիկտորն ու Անետը մի հովվերգական գարուն են անցկացրել Վենետիկում իրենց սիրելի դստեր` Պամելայի հետ: Թեեւ Վիկտորն այդ հիշարժան օրերին հաճախ ստիպված էր անտեսել աշխատանքը Պամելայի հետ դրսում զվարճանալու, Անետի ծնողներին այցելելու, ինչպես նաև զբոսայգում տեղի թմրադեղ վաճառողների հետ թրև գալու համար, Անետը համոզված էր, թե ամուսինն ավելի պատասխանատու կդառնա, երբ ընտանիքը վերադառնա Փարիզ: Հին սովորույթները դժվար են մեռնում, և շուտով` տուն վերադառնալուց հետո, Վիկտորն ու Անետը մեծ վեճի են բռնվում: Վիկտորը տեղափոխվում է մի թմրամոլի մոտ, որին սիրահարված է, իսկ Անետն ու Պամելան անհետանում են: 11 տարի անց Պամելան մոր հետ դեռեւս ապրում է Փարիզում: Երբ ի հայտ է գալիս, որ Վիկտորը բնակվում է մոտակայքում, հետաքրքրասեր Պամելան որոշում է պարզել, թե ինչպիսին է իր կորած հայրը:
Լավագույն դերասանուհի` Մարի-Քրիստին Ֆրիդրիխ (Գիժոնի ՄԿՓ, 2007), Լավագույն առաջին ֆիլմ (Լուի Դելյուկ մրցանակ, 2007):
Հանսեն-Լյովե, Միա
Միա Հանսեն-Լյովե (ծնվ. 1981)
Գերմանական փիլիսոփայության մագիստրոս է: 2001-ին ընդունվել է Փարիզի 10-րդ շրջանի դրամատիկական արվեստի քաղաքային կոնսերվատորիա: Թղթակցել է «Cahiers du Cinռma» հանդեսին: Աշխատել է ռեժիսոր Օլիվյե Ասայասի հետ:

Years ago, Victor and Annette spent an idyllic spring in Venice with their beloved daughter, Pamela. Though Victor would frequently neglect his work in favor of frolicing with Pamela outdoors, visiting Annette’s parents, and hanging out in the park with local drug dealers during those picturesque days, lovelorn Annette remained convinced that her husband would become more responsible when her family returned to Paris. Old habits die hard, though, and soon after returning home, Victor and Annette have a blowout. In the aftermath, Victor moves in with a junkie he has fallen in love with and Annette disappears into the city with Pamela. 11 years later, 17-year-old Pamela still lives in Paris with her mother. When an inquiry into father’s whereabouts reveals that Victor is living nearby, curious Pamela decides to check in on her long-lost dad.
Best Actress, Marie-Christine Friedrich (Gijցn IFF 2007); Best First Film (Prix Louis Delluc 2007)
Les Films Pelléas
Hansen-Løve, Mia
Mia Hansen-Løve (born 1981)
Hansen-Løve holds a Master’s degree in German philosophy. In 2001 she began studying at the municipal Conservatory of Dramatic Arts in Paris’ 10th district. She contributes to the Cahiers du Cinéma. Hansen-LՔve is engaged to director Olivier Assayas.