Սան Ֆրանցիսկոյի հայերը
Սց.` Գոհար Բարսեղյան, Դրյումոնդ Բաքլի, ռեժ.` Գոհար Բարսեղյան, օպեր.` Դեյվիդ Սթրայն, կոմպոզ.` Էրլ Զինդարսմ Գոռ Մխիթարյան, Յան Քոուլման, նկ.` , հնչ.` Stereotrain Studios, Սեբու Սիմոնյան, մոնտ.` Ջորդան Դերթինգեր, Միկա Մուկլոու:
Դերերում. Հայ համայնքի անդամները:
Հայացք ներսից Սան Ֆրանցիսկոյի ծովախորշի հայկական համայնքին` նրանց կենցաղը, պատմությունը և տեղացի հայերի նվաճումները: Ֆիլմը Մաունթ Դևիդսոն Քրոսի պատմության շուրջ է, որը գնվել է տեղացի հայերի կողմից աճուրդի ժամանակ և նվիրվել 1915 թվականի եղեռնի զեհերի հիշատակին:
Բարսեղյան, Գոհար
Գոհար Բարսեղյան (ծնվ. 1974, Հայաստան)
Ներգաղթել է Միացյալ Նահանգներ 2000-ին, 2003-ից ապրում է Սան Ֆրանցիսկոյում, ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի բակալավրիատը, Սան Ֆրանցիսկոյի պետական համալսարանի համեմատական գրականություն և դրամայի ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2005-ին նա համախմբեց մասնագետների` կենտրոնանալու և աշխատելու Սան Ֆրանցիսկոյի հայկական համայնքի մասին վավերագրական ֆիլմի վրա: Ներկայումս աշխատում է մի վավերագրական ֆիլմի վրա, որը վերաբերում է Միացյալ Նահանգների, Իրանի և Իսրայելի հարաբերություններին:

SF Hye USA 2007, 54min.
Inside View of the Armenian community in SF Bay Area. The Lives, History and Achievements of local Armenians. The film evolves around the story of the Mount Davidson Cross, that was purchased by the local Armenians in the auction and dedicated to the memory of 1915 Genocide victims.
| Barseghyan, Gohar Gohar Barseghyan (born 1974, Armenia)
Emmigrated to US in 2000. Lives in San Francisco since 2003. BA from Yerevan State University. MA from San Francisco State University in Comparative Literature and Drama. In 2005 brought together professionals to focus and work on a documentary film on Armenian community in SF. Currently works on a documentary film focused on a play on US, Iran and Israel relationship.