Պրոդ.` Ժան-Ֆրանսուա Լըպըտի, սց./ռեժ.` Կատրին Բրեյա, օպեր.` Գիորգոս Արվանիտիս, կոմպոզ.` Ռաֆայել Տիդաս, նկ.` Ֆրեդերիկ Բելվո, հնչ.` Պոլ Լենե, մոնտ.` Անյես Գիյեմո:
Դերերում. Կարոլին Դյուսե, Սագամոր Ստևընեն, Ֆրանսուա Բեռլեան, Ռոկկո Սիֆֆրեդի, Ռեզա Հաբուհոսեյն, Աշլի Ուոնինգեր, Էմմա Կոլբերտի, Ֆաբիեն դը Ժոմարոն:
Ուսուցչուհին խորապես կապված է իր սիրեցյալին ու թեեւ նրա հետ նույն անկողնում է քնում, ի վիճակի չէ իսկական մերձեցման հասնել: Ավելի ու ավելի վհատվելով` նա հետզհետե իր սեքսուալ ցանկությունները բավարարելու ուղիներ է գտնում, որոնք նրան մի վտանգավոր իրավիճակից մյուսն են տանում` ներառյալ եւ խորացող հարաբերությունները դպրոցի տնօրենի հետ:
Բրեյա,Կատրին
Կատրին Բրեյան ծնվել է 1948 թվականի հուլիսի 13-ին Բրեսսյուիրում (Պուատու-Շարանտա նահանգ, Ֆրանսիա). 17 տարեկանում արդեն գրեց իր առաջին վեպը`"L' homme Facile", որը ճանաչում բերեց հեղինակին շնորհիվ բաց անդրադարձին սեքսուալ հարցերին: 1968-ից 1975-ն ընկած ժամանակահատվածում նա հրապարակում է եւս երեք վեպ եւ մեկ պիես, նաեւ հասցնում է նկարահանվել փոքրիկ դերում Բերնարդո Բերտոլուչչիի աղմուկ հանած  ՙՎերջին տանգոն Փարիզում՚ ֆիլմում:
1975-ին Կատրին Բրեյան հանդես է gալիս որպես ռեժիսոր, սցենարիստ եւ բեմադրող նկարիչ, նկարահանելով ըստ իր վեպերից մեկի ՙԻսկական աղջիկ՚ ֆիլմը, սակայն պրոդյուսերների ֆինանսական խնդիրների, ինչպես նաեւ ֆիլմի հանդեպ ոչ միանշանակ վերաբերմունքի պատճառով, ֆիլմը դորս է gալիս միայն 2000-ին: Հետո եւս երկու սցենար gրելուց ու մեկ ֆիլմում նկարահանվելուց հետո, 1979-ին նորից հայտնվում է նկարահանման հրապարակում որպես ռեժիսոր:
Հաջորդ երկու ֆիլմերի թեման եւ չափից ավելի բաց տեսարանները մամուլի սուր արձագանքն առաջացրին, բայց եւ մեծ դրամարկղային հաջողություն ապահովեցին: Դրան զուգահեռ Բրեյան շարունակում է սցենարներ գրել (այդ թվում` Ֆեդերիկո Ֆելլինիի եւ Մորիս Պիալայի համար):
Կատրին Բրեյային լայն միջազգային ճանաչում բերեց 1999-ին նկարահանած ՙՍիրավեպ՚ ֆիլմը, որն արժանացավ համաշխարհային մամուլի դրական արձագանքներին, հաստատելով Բրեային որպես ժամանակակից ֆրանսիական կինոռեժիսուրայի խոշոր դեմքերից մեկի:
Փոքր համար 36 (1988), Կեղտոտ ինչպես հրաշտակ (1991), Նիցայի առնչությամբ. շարունակություն (հատված “Aux Niջois qui mal y pensent”, 1995), Կատարյալ սեր (1996), Սիրավեպ (1999), Քրոջս (2001), Կարճ անցում (2001), Սեքսը կատակեր•ություն է (2002), Դժոխքի անատոմիա (2004), Հին սիրուհին (2007), Կապույտ մորուք (2008) (արտադրության մեջ է)

1999, France, 99 min.
Although deeply in love with her boyfriend – and indeed sleeping in the same bed with him – a schoolteacher cannot handle the almost complete lack of intimacy with him. Increasingly frustrated, she gradually finds her sexual appetites leading her into ever more risky situations, including a developing relation with the school headmaster.
CB Films
La Sept Cinéma
Procirep
Arte France Cinéma
Flach Film
Breillat, Catherine
Catherine Breillat was born July 13, 1948, Bressuire, Deux-Sèvres, Poitou-Charentes, France). At 17 Breillat wrote her first novel L´homme Facile that brought her renown owing to the open reflections on issues of sex in it. Between 1968 and 1975 she published three more novels and a play and also managed to star in a small role in Bernardo Bertolucci’s scandalous Last Tango in Paris.
In 1975 Catherine Breillat appeared as a director, screenwriter and art director for Real Girl – a film based on one of her novels. However, due to financial problems of the producers as well as a controversial response, the film was released only in 2000. Later writing two more scenarios and participating in a film, Breillat once again took up the role of a director in 1979.
The topic and the open scenes of the film received a harsh response of the press, but also proved a big commercial success to it. Simultaneously, Breillat continued writing screenplays (including ones for Federico Fellini and Maurice Pialat).
Catherine Breillat gained wide international renown by the film Romance in 1999 that received acclaim in the press internationally affirming Breillat as one of the outstanding figures of the contemporary French filmmaking.
In 2007 Catherine Breillat was invited to join the jury of the Cannes Film Festival. She was also a member of the jury at the 2007 Venice Film Festival.