Կույր սարը Չինաստան 2007, 102min.
Մարդկանց թրաֆիքինգով զբաղվողները խաբում են երիտասարդ ուսանողուհի Բայ Սյուեմեյին և վաճառում իբրև «կին» հեռավոր գյուղում: Բռնաբարված և ծեծված` նա ապրում է իբրև սեքսուալ ստրուկ և երեխա ծնող` առանց փախուստի հույսի, գյուղացիների անտարբերության և եսասիրության պատճառով: Երբ օգնությունը վերջապես վրա է հասնում, սկսվում է մի նոր ողբերգություն:
Գլխավոր մրցանակ (Բրատիսլավայի ՄԿՓ, 2007), Էկումենիկ ժյուրիի հատուկ մրցանակ (Բրատիսլավայի ՄԿՓ, 2007), Սինեմա Նովո հատուկ մրցանակ (Սինեմա Նովո փառատոն, 2007):
| Լի, Յան Յան Լի (ծնվ. 1959, Չինաստան)
Ծնվել է դերասանների ընտանիքում և մեծացել թատերական միջավայրում: Դպրոցն ավարտելուց հետո 1978-1985 թթ. աշխատել է Պեկինի երիտասարդական թատրոնում: 1985-1987 թթ. կինոռեժիսուրա է ուսանել Պեկինի Ռադիոհեռուստատեսության ինստիտուտում: 1988-1990 թթ. գերմանական գրականություն է ուսումնասիրել Բեռլինի Ազատ համալսարանում, իսկ 1990-1992 թթ.` թատերագիտություն Մյունխենի Լյուդվիգ-Մաքսիմիլիան համալսարանում: Այս ընթացքում նաև դերասան է եղել գերմանական հեռուստատեսությունում: Ավարտելուց հետո` 1992-1995 թթ., շարունակել է կինոռեժիսուրա ուսանել Քյոլնի ակադեմիայում: Այդ տարիներին սեփական սցենարներով նկարել է մի քանի վավերագրական ֆիլմ: 2003-ին ասպարեզ է հանել իր առաջին խաղարկային աշխատանքը` «Կույր նետը», որի սցենարիստն է, ռեժիսորը և պրոդյուսերը: Ամբողջովին Չինաստանում նկարահանված ֆիլմն արժանացել է Բեռլինի ՄԿՓ-ի «Արծաթե արջ» մրցանակին:
Կանանց թագավորություն (1991), Կարապի ուրախ երգ (1994), Արթնություն (1996), Կույր նետը (2003), Կույր սարը (2007):

Young student Bai Xuemei is cheated and sold as a “wife” by human traffickers to a remote village. Raped and beaten, she leads the life of a sex slave and child-bearer with no hope of escape because of the villagers’ apathy and selfishness. When help finally arrives, it is only the beginning of another tragedy…
Grand Prix (Bratislava International Film Festival, 2007), Prize of the Ecumenical Jury - Special Mention (Bratislava International Film Festival, 2007), Cinema Novo Prize – Special Mention (Cinema Novo Festival, 2007).
Tang Splendour Films Limited
Li, Yang
Yang Li (born 1959, China)
Li Yang was born in Xian, China in 1959. He came from a family of actors and grew up in a threater complex. After leaving high school he went to work as an actor at the China Youth Arts Theater in Beijing from 1978 to 1985. Li then studied film directing at the Beijing Broadcasting Institute from 1985 to 1987. He left China to study German Literature between 1988 and 1990 at the Free University of Berlin, and Dramatic Theory at the Ludwig-Maximilian University of Munich from 1990 to 1992. During this time Li also worked as an actor for German TV. After graduating he went on to study Film Directing at the Academy of Media Arts in Cologne from 1992 to 1995. While at the Academy he wrote and directed several documentaries. In 2003 he wrote, directed and produced his first feature Blind Shaft, which was shot entirely in China. The film won the Silver Bear Award at the Berlin International Film Festival.