Պարտվողներ եւ հաղթողներ Գերմանիա 2006, 100min.
Պրոդ.` Միխայել Լյոքեն, Սաբին Ռոլբերգ, սց./ռեժ.` Ուլրիքե Ֆրանքե, Միխայել Լյոքեն, օպեր.` Միխայել Լյոքեն, Ռյուդիգեր Շփոթ, կոմպոզ.` Մաչեյ Սլեջեցկի:
Գերմանիայի գլխավոր արդունաբերական գոտիներից մեկի` Ռուրի շրջանի կենտրոնում պողպատի նշանավոր «տրոփյունը» մարել է: Կայզերշթուլում 650 մլն եվրո արժողությամբ կոքսի գերժամանակակից գործարանը կառուցվելուց մի քանի տարի անց փակվել է, 400 չին բանվորները մաս-մաս են անում շինությունը` իրենց հայրենիք ուղարկելու համար. Արևմուտքում քանդվածը կվերահավաքվի Հեռավոր Արևելքում: Գործարանում 800 մարդ էր աշխատում, վերջին 30 գերմանացի աշխատողներն այժմ հսկիչներ են, այսպես կոչված, փակման բաժնում: Շփումն այս երկու խմբերի միջև դժվար է:
Միջազգային մրցույթի լավագույն վավերագրական ֆիլմ (Վավերագրական կինոյի Hot Docs կանադական միջազգային փառատոն, 2007):
| Ֆրանքե, Ուլրիքե Ուլրիքե Ֆրանքե (ծնվ. 1970, Դորթմունդ, Գերմանիա)
Թատրոն, կինո, հեռուստատեսություն, ռոմանական լեզուներ և արվեստի պատմություն է ուսանել Քյոլնի համալսարանում: Ապա աշխատել է մի շարք հեռուստատեսություններում ու կինոընկերություններում: 1996-ից սցենարիստ է, ռեժիսոր և պրոդյուսեր:
Եվ աստղերն իմ առաջ. շլյագերների երգչուհի Ռենատե Քերնի կյանքը (1998), Ամառ և սեր (1999), Զորասպասարկում (2001), Պարոն Շմիդը և պարոն Ֆրիդրիխը (2001), Զինվորի երջանկությունը և ԱՍտծու օրհնությունը (2002), Պարտվողներ և հաղթողներ (2006):
Լյոքեն, Միխայել Միխայել Լյոքեն (ծնվ. 1954, Նևիգես Ռինելանդ, Գերմանիա)
Քյոլնի համալսարանում թատրոն, կինո և հեռուստատեսություն է ուսանել: 1981-ին գրել է «Ես արդեն սկսել եմ մոռանալ ազատությունը» վավերագրական ֆիլմի սցենարը և նկարահանել: 1992-1996 թթ. բազմաթիվ վավերագրական և խաղարկային ֆիլմերի հնչյունային ռեժիսորն է եղել: 1996-ից սցենարիստ է, ռեժիսոր և պրոդյուսեր:

Losers and Winners Germany 2006, 100min.
In the center of the Ruhr Area, one of Germany’s key industrial regions, the famous “heartbeat of steel” has gone silent. A few years after the hypermodern coke plant at Kaiserstuhl, built at a cost of 650 million Euro, was shut down, 400 Chinese workers start breaking it down into manageable parts to ship them back to their homeland: disassembly in the West – reassembly in the Far East. Where up to 800 people used to work, the last 30 German employees are now supervising the so-called Shutdown Department. Communication between the two groups is complicated.
Best International Documentary (Hot Docs Canadian International Documentary Festival 2007)
Filmproduktion Loeken Franke GbR (Köln)
| Franke, Ulrike Ulrike Franke (born 1970, Dortmund, Germany)
Franke studied Theater, Film & Television Studies, Romance Languages and Art History at the University of Cologne. She then worked on several television and film productions. Since 1996, she has been active as a screenplay writer, director and producer.
Und vor mir die Sterne - Das Leben der Schlagersaengerin Renate Kern (1998), Ein Sommer und eine Liebe (1999), Truppenbetreuung (2001), Herr Schmidt und Herr Friedrich (2001), Soldatenglück und Gottes Segen (2002), Losers and Winners (2006)
Loeken, Michael Michael Loeken (born 1954, Neviges, Rhineland, Germany)
Loeken studied Theater, Film and Television Studies in Cologne. In 1981, he wrote the screenplay for and directed the documentary Ich hatte schon begonnen die Freiheit zu vergessen. He worked as a recording supervisor for numerous documentary and feature film productions in 1992-1996. Since 1996, he too has been active as a screenplay writer, director and producer.