Ջրառատ, մանրապատումներ Հայաստան 2007, 17min.
Սց.` Քնարիկ Միրզոյան, Մարիամ Օհանյան, ռեժ.` Մարիամ Օհանյան, օպեր.` Սամվել Բաբասյան, կոմպոզ.` Լիլիթ Պիպոյան, Folk, հնչ./մոնտ.` Արեգ Նազարյան:
Ջրառատ գյուղի առօրյա կյանքի մասին է:
| Օհանյան, Մարիամ Մարիամ Օհանյան (ծնվ. 1965, Երևան)
Ավարտել է ԵՊՀ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետը, այնուհետև ուսումը շարունակել սոցիոլոգիայի ֆակուլտետում, ավարտել է կինոռեժիսորների դասընթաց: Նրա ֆիլմերը մասնակցել են տարբեր կինոփառատոների` «Կինոշոկ» (Անապա, Ռուսաստան, 2004), Սպահանի (Իրան, 2004), «Ոսկե ծիրան» (Հայաստան, 2005), Հայկական կինոփառատոն (Սան Ֆրանցիսկո, ԱՄՆ, 2006), Դորթմունդ/Քյոլնի կանանց ՄԿՓ (Գերմանիա, 2007) և այլն: 2004-ից «Կին» միջազգային կինոփառատոնի տնօրենն է:
Մենախոսությունից երկխոսություն (2000), Հայ կանայք և քաղաքականությունը (2001), Ձայներ (2002), Հղի կանանց օրագիրը (2004), Մենք մեր երկրի գույներն ենք (2004), Ես լուսանկարում եմ Շուշին (2005), Կյանքից ավելի (2006), Որդիս, վերադարձիր տուն (2007), Ջրառատ, մանրապատումներ (2007):

The film is about the every-day life of Jrarat village.
Mariam Ohanyan was born in Yerevan in 1965. After graduating from the Department of Applied Mathematics at the Yerevan State University, she entered the post-graduate program at the Department of Sociology. She has also taken filmmakers courses. Her films have participated in different film festivals including Kinoshok 2004 (Anapa, Russia), Isfahan 2004 (Iran), Golden Apricot 2005 (Armenia), Armenian Film Festival 2006 (San-Francisco, USA), International Women’s Film Festival Dortmund/Koln 2007 (Germany) and others. She is the director of KIN International Women’s FF since 2004.
From Monologue to Dialogue (2000), Armenian Women and Politics (2001), The Voices (2002), The Diary of Pregnant Women (2004), We are the Colours of Our Country (2004), I Am Taking Pictures of Shushi (2005), More than Life (2006), Son, Get Back Home (2007), Jrarat, Miniatures (2007)