Պրոդ./սց./ռեժ./օպեր./հնչ.` Ֆրանչեսկո Ուբոլդի, մոնտ.` Ռիկկարդո Բանֆի:
Բալումը հինավուրց ու շատ հեռավոր գյուղ է Արևմտյան Կամերունի լեռներում: Ժան Պոլը ծնվել ու մեծացել է այնտեղ: Նա մեռնում է` ծառին շղթայված. սնահավատության զոհ է: Ժան Պոլին օրեր շարունակ առանց ջրի ու սննդի են թողել: Նրան հսկող Ժանը խոսում է կախարդական մատանու մասին:
Լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմի մրցանակ (Մեստրեի ՄԿՓ, Վենետիկ, 2007), լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմ (Cinema di Frontiera ՄԿՓ, Սիրակուզա, Իտալիա, 2007), ժյուրիի հատուկ հիշատակություն (CortoItaliaCinema կարճամետրաժ ֆիլմերի ՄԿՓ, Սիենա, Իտալիա, 2007):
Ուբոլդի, Ֆրանչեսկո
Ֆրանչեսկո Ուբոլդի (ծն. 1977)
Ապրում է Միլանում (Իտալիա): Սովորել է Վիրջինիայում (ԱՄՆ) և հաղորդակցամիջոցների գծով մասնագիտացել Բոլոնիայի համալսարանում (Իտալիա): Այնտեղ հիմնել է ինտերակտիվ արտադրությանը նվիրված մեդիալաբորատորիա, որտեղ տեսական ուսումն ավարտելուց հետո սկսել է աշխատել թվային տեսախացիկով: Այժմ համագործակցում է Միլանի համալսարանի լրագրության դպրոցի հետ` այնտեղ աշխատելով որպես նոր մեդիաների և տեսաարվեստի դասախոս: Մինչ օրս նկարահանել է երեք խաղարկային կարճամետրաժ և չորս վավերագրական ֆիլմ (երեքը` կարճամետրաժ, մեկը` միջին մետրաժի):
Հռոմ, ստորգետնյա երաժիշտներ (2004), Ջրագիրք (2004), Փակ բերանով (2004), Բագանի ճանապարհին (2005), Հաճույքին հետամուտ փիլիսոփայական մտորումներ (2006), Ժան Պոլ (2006), Վերջը` նախքան այն վրա կհասնի (2008):

Jean Paul Italy 2006, 8min.
Baloum is a very remote pristine village up in the mountains of Western Cameroon. Jean Paul was born and raised there. He is dying chained to a tree, victim of superstitions. He’s been left without food and water for days. Jean, the man who is in charge of his custody, talks about a magic ring.
Best International Short Film Award (International Mestre FF, Venice 2007); Best Short Film (Cinema di Frontiera IFF, Syracuse 2007); Jury Special Mention (CortoItaliaCinema International Short FF, Siena 2007)
| Uboldi, Francesco Francesco Uboldi (born 1977)
Uboldi lives in Milan. He has studied in Virginia (USA) and majored in Communications at the University of Bologna (Italy). Here he has founded a media lab dedicated to online productions, where, after his theoretical studies, he began working with digital video. Now he cooperates with the Graduate School of Journalism at the University of Milan (IULM), working as a teacher in the field of New Media and Video. He is currently working on his first feature film as a director (“Third World, First, Third”, a documentary shot almost entirely in Cameroon and now close to its post-production). So far, he has shot three fiction shorts and four documentaries (three shorts and one medium-length).
Roma, Underground Musicians (2004), The Waterbook (2004), Mouth Shut (2004), On the Road to Bagan (2005), Philosophical Speculations on the Pursuit of Pleasure (2006), Jean Paul (2006), The End Before It Comes (2008)