Եգիպտոս / Ֆրանսիա / Գերմանիա
Պրոդ.` Գաբրիել Խուրի, սց.` Նասեր Աբդել-Ռահման, Յուսրի Նասրալլահ, ռեժ.` Յուսրի Նասրալլահ, օպեր.` Սամիր Բահսան, կոմպոզ.` Թամեր Քարաուան, նկ.` Աբդել էլ-Մաղրաբի, հնչ.`Իբրահիմ էլ-Դեսուկի, մոնտ.` Մոնա Ռաբեի:
Դերերում. Ամիր Ուաքեդ, Հենդ Սաբրի, Մենհա Բատրաուի, Ահմեդ Էլ Ֆեշաուի, Սամա Անուար, Բասսեմ Սամրա::
32 ամյա Լեյլան «Գիշերային գաղտնիքներ» ռադիոծրագրի վարողն է: Մարդիկ զանգահարում են նրան` խոստովանելու իրենց ամենանվիրական գաղտնիքները: Նա թենիս է խաղում, զբաղվում լողով, երբեմն մանկական պատմվածքներ է գրում, երբեմն էլ` ընկերոջ հետ դիսկոտեկ գնում: Լեյլան ապրում է մոր և եղբոր հետ:
Յոսեֆը ցավազրկող բժիշկ է: Մոտ 35 տարեկան է: Ցերեկն աշխատում է միանգամայն վայելուչ մասնավոր հիվանդանոցում, գիշերը` ապօրինի աբորտների կլինիկայում: Քաղցկեղով հիվանդ նրա հայրը մահամերձ է: Յոսեֆը սիրում է լսել հիվանդների զառանցանքը` մինչ սրանք կհայտնվեն խոր անզգայացման մեջ: Երբ ուշքի են գալիս, Յոսեֆը նրանց պատմում է իրենց ասածները: Նա սիրում է լսել նաև Լեյլայի ծրագիրը: Երբեմն գիշերվա մի մասn անցկացնում է սիրած կնոջ հետ, բայց այնքան չի սիրում նրան, որպեսզի ամբողջ գիշերը մնա: Յոսեֆն ապրում է իր մեքենայի մեջ:
Երկու խառնվածք, որ անծանոթ են իրար, բայց կհանդիպեն: Նրանց կյանքն անսպասելիորեն չի փոխվի: Պարզապես կհասկանան, թե ինչքան միայնակ են…
Նասրալլահ, Յուսրի
Յուսրի Նասրալլահ (ծնվ. 1952, Կահիրե, Եգիպտոս)
Սկսել է քաղաքականություն ուսանել, բայց միտքը փոխելով` ընդունվել է Կահիրեի կինոդպրոց: Լիբանանում մի քանի տարի լրագրող աշխատելուց հետո դարձել է Յուսեֆ Շահինի ասիստենտը «Եգիպտական պատմություն» (1982), «Մնաս բարով, Բոնապարտ» (1984) և «Ալեքսանդրիա, դարձյալ և ընդմիշտ» (1990) ֆիլմերում: Վերջին երկու ֆիլմի սցենարի համահեղինակն է նաև: 1987-ին նկարահանել է իր առաջին խաղարկային ֆիլմը` «Ամառային գողությունները», որը նույն տարի ցուցադրվել է Կաննի «Ռեժիսորների երկշաբաթյակ» ծրագրում: 2004-ին էկրանավորել է լիբանանցի գրող Էլիաս Խուրիի «Արևի դարպասը», որը վերստին ներկայացվել է Կաննի պաշտոնական ոչ մրցույթային ծրագրում:
Ամառային գողություններ (1988), Մարսիդես (1993), Տղաների, աղջիկների և քողի մասին (1995), Քաղաքը (1999), Արևի դարպասը (2004), Ակվարիում (2008):

Egypt / Germany / France
Leila, 32 works as a radio host for the Night-time Secrets program. People call to her show to reveal their innermost secrets. She plays squash; she swims; sometimes she writes stories for children and sometimes goes out with her friend to discos. She lives with her mother and her brother. Youssef is an anesthetist. He is about 35. He works in a perfectly respectable private hospital in the morning and an illegal abortion clinic at night. His father is dying of cancer. Youssef likes to hear his patients’ delirium, just before they go into deep anesthesia. When they wake up, he tells them everything they have said. He also likes to listen to Leila’s radio program. Sometimes, he spends part of his night with a woman he likes, but he doesn’t love her enough to spend the whole night with her. He lives in his car.
Two characters, who do not know each other, but will meet. Their lives will not change much. They will simply realize how lonely they are…
MISR International Films, Egypt
Archipel 33 , France
Pandora Film, Germany
Nasrallah, Yousry
Yousry Nasrallah (born 1952, Cairo, Egypt)
Starting as a student in politics, Nasrallah moved to the Cairo Film School during the years of studentship. After a few years of work as a journalist in Lebanon, he became Youssef Chahine’s assistant on La mռmoire (1982), Adieu Bonaparte (1984) and Alexandrie, encore et toujours (1990) and was also co-screenwriter of the last two films. In 1987 he made his directing debut of a feature film, Vol d’ռtռ, selected for the Quinzaine des Rռalisateurs in Cannes the same year. In 2004 he adapted the novel by the Lebanese writer լlias Khoury La Porte du soleil also presented at the Cannes in the non-competitive official selection.
Summer Thefts (Sarikat Sayfeya, 1988), Marcides (1993), On Boys, Girls and the Veil (Sobyan wa banat, 1995), The City (El Medina,1999), The Gate of Sun (Bab el shams, 2004), The Aquarium (Genenet al asmak, 2008)