Հավատամք Հայաստան 2008, 40min.
ֆիլմի հիմնական ասելիքն ու գաղափարը ուղղակիորեն արտահայտված են անվանման մեջ՝ «ՀԱՎԱՏԱՄՔ»: Այն հիմքն է ու երաշխիքը բոլոր արարումների, որոնք էլ ի վերջո դառնում են յուրատեսակ կոթող հենց նույն ՀԱՎԱՏԱՄՔԻ:
| Արշակյան, Անդրանիկ Անդրանիկ Արշակյան (ծնվ. 07.02.1960, Երևանում, Հայաստան)
1981թ.-ին ավարտել է Երևանի գեղարվեստա-թատերական ինստիտուտը, 1988թ.-ին` Մոսկվայի մշակույթի պետական համալսարանի ասպիրանտուրան, 1998թ.-ին` Սանկտ-Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության և իրավունքի պետական ինստիտուտի իրավաբանական ֆակուլտետը: 1996-1999թթ.-րին Մոսկվայի քաղաքական հետազոտությունների դպրոցի շրջանավարտ է, պատմական գիտությունների թեկնածու, Կովկասյան տարածաշրջանի կրթական և գիտական համագործակցության միջազգային Կոնսորցիումի հիմնադիր անդամ։ Արցախյան ազատագրական պատերազմի մասնակից, մարտական սխրանքների համար պարգևատրվել է անվանական զենքով:

Credo Armenia 2008, 40min.
The main purpose and concept of the film are explored in its title: “Credo”. It’s the basis and guarantee of all creations, which, in the end, become special monuments for the same CREDO.
“Nig-Aparan” compatriotic association
| Arshakyan, Andranik Andranik Arshakyan (born 07.02.1960, Yerevan, Armenia)
In 1981 Andranik Arshakyan graduated from Yerevan State Art –Theatrical Institute, in 1988 got PhD at Moscow State Cultural Univeristy, in 1998 graduated from Saint-Petersburg State Institute of Internal Economic relations, economy and law, Department of Law. From 1996-1999 studied at Moscow political research school. He is a candidate of historical sciences, member/founder of International Consortium of Educational and Scientific Cooperation of Caucasus Region. He is a participant of Artsakh liberation war, was awarded with a weapon after his name for his battle feats.