Պրոդ.` Սևադա, Էդգար Բաղդասարյան, Ժիրայր Դադասյան, սց./ռեժ.` Սևադա, օպեր.` Մկրտիչ Բարոյան, կոմպոզ.` Քեյթ Ջերեթ, հնչ.` Տիգրան Սաակին, մոնտ.` :
Դերերում. Սերգեյ Դանիելյան, Զառա Անտոնյան, Արթուր Մանուկյան, Լիլի Արամյան, Յուրի Կոստանյան, Արթուր Մեմոյան, Արամ Խոջոյան, Լուսինե Խաչատրյան, Լիանա Նիկողոսյան, Մարգարիտա Առաքելյան, Կարեն Խաչատրյան, Աննա Գասպարյան, Ժենյա Մկրտումյան:
Ֆիլմը լիրիկական տուրք է կորուստի և փրկության խաչվելու մասին: Ֆիլմում փայլում են Սերգեյ Դանիելյանի, Յուրի Կոստանյանի (որպես գլխավոր պանտոմիմայի դերասան և վանական) հիշարժան ներկայացումները և երիտասարդ պանտոմիմայի դերասանների հուզիչ կատարումները, որոնք կարծես ճչում են` Ներկայացումը պետք է շարունակվի:
Գրիգորյան, Արտակ (Սեւադա)
Արտակ Սևադա Գրիգորյան (ծնվ. 23/7/1972)
Սովերել է նվագեծ ջութակ, դաշնամուր, փայտե փողային գործիքներ տեղի երաժշտական դպրոցում: 1990թ.-ին տեղափոխվել է ԱՄՆ, որտեղ ավարտել Կալիֆորնիայի Նորթրիջի համալսարանը, այնուհետև ստացել մագիստրոսի աստիճան երգահանության, արվեստի պատմության և գրաֆիկական դիզայնի բնագավառներից: Թողարկել է օրիգինալ երաժշտության 3 ձայնասկավառակներ: 1988թ.-ին հիմնել է Սևադա Փրոդաքշնզը, որի շնորհիվ իրականացրել է մի շարք մուլտիմեդիա և գովազդային փաթեթներ տարբեր նկարիչների, ընկերությունների, ստեղծագործական ֆիլմերի համար` միակցելով համակարգչային անիմացիայի, ֆլեշ ցանցային անիմացիայի և ծրագրավորման իր գիտելիքները, հեռուստագովազդներ, տեղեկատվական գովազդներ, գրաֆիկական դիզայն, պրոֆեսիոնալ լուսանկարչություն և այլն:

As a Beginning Armenia / USA 2006, 54min.
"As a Beginning" is a lyrical tribute to the intersection of loss and salvation. The film glistens with memorable performances by Sergey Danielian, the statuesque Yury Kostanian (in his roles as a leading pantomime and a priest), and the ebullient cast of young pantomimes whose aching beauty seems to scream, "The show must go on. "
Sevada at Edge/Art Entertainment, Inc.
| Grigorian, Artak (Sevada)Artak Grigorian (born 23/7/1972)
Studied violin, piano, woodwind instruments at the local music school. In 1990 emigrated to United States of America, where graduated the California Northridge University, majoring in Music Composition, Art History and Graphic Design. Has released 3 Compact discs of original Music. In 1998 founded Sevada Productions, under which executed many multimedia and advertising packages for various artists, companies, creative firms, combining his knowledge in computer animation, flash web animation and programming, television commercials, infomercials, graphic design, professional photography and more.
In 2005 started the filming of the first of Sevada Film Trilogy called "Mikosh", later to be concluded with the films "As a Beginning" and "The Rope". The Trilogy DVD will be available in stores in May of 2007. |