Սց./ռեժ.` Ուերներ Ուեիք, օպեր.` Անգելո Դորիա, հնչ.` Լյուսա Մականետի, հնչ. mix.: Մորա Պեսինա, մոնտ.` Գաբի Ուեիք:
Դերերում. Սարգիս Շահինյան, Ռայմոնդ Գևորգյան, Իվես Տերնոն, Ջանին Ալթունյան, Սեն Արևշադյան, Սամվել Գարապեդյան:
Հայազգի շվեցարացի քաղաքացու` Սարգիս Շահինյանի վկայություններն են, որը արդեն շատ տարիներ պայքարում է 1915թ.-ին իր ժողովրդի դեմ իրականացված ցեղասպանության ճանաչման համար, երբ 1.5 մլն հայեր տեղահանվեցին և ոչնչացվեցին երիտթուրքերի վարչակարգի կողմից: Հայոց ցեղասպանությունը շարունակում է մերժվել Անկարայի քաղաքական վերնախավի կողմից և նման անզիջելիությունը զոհերի սերունդների համար ծնում է արդարության և իրականության ձգտում:
Վեյք, Վերներ
Վերներ Վեյք
Լրագրող, ռեժիսոր, պրոդյուսեր, 1963-ից աշխատել է Ժամանակավոր ընդմիջումների փոխանակման ծրագրում` նկարահանելով հարյուրավոր ռեպորտաժներ, հետազոտական վավերագրական ֆիլմեր, ինչպես նաև 200-ից ավելի մշակութային վավերագրական ֆիլմեր, որոնք ստացել են բազմաթիվ մրցանակներ և հեռարձակվել ռադիոյով արտասահմանում:
Վերջին 12 տարիների ընթացքում նա հեղինակել և թողարկել է ամբողջությամբ մշակութային ծրագիր` վերնագրված Ֆիլե Դորո, այսինքն` Ոսկե Հագուստ, որը ծանոթացնում է յուրահատուկ անհատականությունների հետ: Չնայած որ նրանք ճանաչված չեն հասարակության լայն շերտերում, նրանք Արևմուտքի և Արևելքի միջև երկխոսության ռեկորդակիր են:

Armenia, an Open Wound Switzerland 2007, 52min.
The testimony of an Armenian born Swiss citizen, Sarkis Shahinian, who has been struggling for many years for the recognition of the Armenian genocide perpetrated on his people in 1915, when one-an-a-half million Armenians were deported and slain by the "Young Turks" regime. The truth of the genocide continues to be denied by the political authorities in Ankara, and such stubbornness generates an obsessive thirst for justice and truth for the descendants of the victims.
Swiss State Television, Italian spoken
Address: CH - 6901 Lugano (Switzerland)
| Weick, Werner Werner Weick
Journalist, director and producer, has worked for TSI since 1963, filming hundreds of reports and investigative documentaries as well as over 200 cultural documentaries which were awarded numerous prizes and were acquired for broadcast abroad.
For the last 12 years he has authored and produced an in-depth cultural programme entitled “FILO D’ORO”, i.e. GOLDEN THREADS, which introduces personalities of great prominence and insight. Although they are not well known by the public at large, they are champions of the dialogue between the East and the West.