Պրոդ.` Ալեքսանդրա Քորդես, Մայքե Քորդես, սց./ռեժ./ համապրոդ.` Քրիս Քրաուս, օպեր.` Յուդիթ Քաուֆման, կոմպոզ.` Անետ Ֆոքս, նկ.` Զիլքե Բուր, հնչ.` Անդրեաս Ռուֆթ, մոնտ.` Ութա Շմիդտ:
Դերերում. Մոնիկա Բլայբթրոյ, Հաննա Հերցշպրունգ, Սվեն Փիփիգ, Ռիչի Մյուլեր, Յասմին Թաբաթաբայ:
Դաշնակահարուհի Թրաուդե Քրյուգերը ավելի քան 60 տարի դաշնամուրի դասեր է տալիս կանանց բանտում, կարծես ինքն էլ է ստիպված հատուցել ինչ-որ հանցանքի համար: Մի օր նա հանդիպում է Ջենիին` անմատչելի, անկայուն, կատաղի երիտասարդ կնոջ, որը բանտարկվել է սպանության մեղադրանքով: Սկզբում Թրաուդեն հրաժարվում է մոլեգնորեն դիմադրող աղջկան դասավանդել, մինչև որ լսում է նրա նվագը: Մանկության տարիներին Ջենին օժտված է եղել բացառիկ երաժշտական ձիրքով և հիմա կարող է բանտից դուրս հեշտությամբ մասնակցել դաշնամուրային մրցույթների, եթե միայն չհրաժարվի համագործակցելուց: Ինքն իրեն կործանող կալանավորի և նրա խիստ, պահպանողական ուսուցչուհու միջև կամքերի ճակատամարտ է ծավալվում, կյանքի ու սիրո մենամարտ, որն աղ է լցնում երկու կանանց ծածուկ վերքերին: Խենթ վերջաբանում Ջենին ընդամենը չորս րոպե ունի այնպիսի մի բան անելու համար, որ նույնիսկ Թրաուդեն նրանից չէր սպասի:
Բիբերախի ԿՓ, 2006 (Մեծ մրցանակ, Հանդիսատեսների մրցանակ), Բավարական կինոյի մրցանակաբաշխություն 2007 (Լավագույն դերասանուհի, լավագույն սցենար, VGF-ի մրցանակ), Գերմանական կինոյի մրցանակաբաշխություն, 2007 (Ակնառու խաղարկային ֆիլմ, կնոջ լավագույն գլխավոր դերակատարում), Շանհայի ՄԿՓ ("Ոսկե գավաթ"), Սոֆիայի ՄԿՓ (Լավագույն ռեժիսորական աշխաըտանք, FIPRESCI-ի մրցանակ):
Քրաուս, Քրիս
Քրիս Քրաուս (ծն. 1963, Գյոթինգեն)
Որպես լրագրող և նկարազարդող աշխատելուց հետո ուսանել է Բեռլինի Կինոյի և հեռուստատեսության ակադեմիայում: Բազմաթիվ ֆիլմեր են ստեղծվել նրա սցենարներով, օրինակ` Ռոզա ֆոն Փրաունհայմի "Սեքսի Էյնշտեյնը", Դեթլև Բուքի "Մի փունջ ուրախությունը" և օսկարակիր Պեպե Դանքուարթի "C(r)ook"-ը: Հանդես է եկել նաև որպես վիպասան և դրամատուրգիա դասավանդել տարբեր կինոակադեմիաներում: "Փշրված բաժակը" նշանավորել է նրա դեբյուտը խաղարկային կինոյում` նվաճելով տասն ազգային և միջազգային պարգև, այդ թվում` Բավարական կինոյի երկու մրցանակ, "Գերմանական կինոխցիկ", ինչպես նաև և "Ոսկե կինոխցիկ", որը բաժին է ընկել գլխավոր դերակատար Յուրգեն Ֆոգելին: "Չորս րոպեն" Քրաուսի երկրորդ խաղարկային աշխատանքն է:

Pianist Traute Krüger has been giving piano lessons in a women's prison for more than 60 years, almost as if she had to pay for some crime herself. One day she meets Jenny there, an unapproachable, erratic, violent young woman who is imprisoned for murder. Traude at first refuses to take on the fiercely rebellious girl as a pupil – until she hears her play. As a child Jenny was a musical prodigy and now could easily take part in piano competitions outside of the prison if she could only pull herself together. A battle of wills develops between the self-destructive inmate and her strict, conservative teacher – a duel of life and love that rubs salt in the hidden wounds of the two women. In a frenzied finale, Jenny has only four minutes to do something that not even Traute could expect of her.
Biberach Film Festival, 2006 (Grand Prize, Audience Award), Bavarian Film Awards, 2007 (Best Actress, Best Screenplay, VGF Award), German Film Awards, 2007 (Outstanding Feature Film, Best Performance by an Actress in a Leading Role), Shanghai IFF (Golden Goblet), Sofia IFF (Best Director, FIPRESCI Prize).
Kraus, Chris
Chris Kraus (born,1963, Goettingen)
After employment as a journalist and illustrator he went on to study at the German Film & Television Academy (dffb) in Berlin. As an author, he has written numerous screenplays, e.g. for Rosa von Praunheim's "The Einstein of Sex" ("Der Einstein des Sex"), Detlev Buck's "A Bundle of Joy" ("Liebesluder"), and OSCAR-winner Pepe Danquart’s "C(r)ook" ("Basta. Rotwein oder tot sein"). He also works as a novelist and teaches Dramaturgy at various film academies. "Shattered Glass" ("Scherbentanz", 2002) marked his feature debut, winning ten national and international awards, including two Bavarian Film Awards, the Hypo-Bank Young Director’s Award, the German Camera Award and a Golden Camera Award for lead actor Juergen Vogel. "Four Minutes" ("Vier Minuten", 2006) is his second feature film.