Ես սիրված լինելու համար չեմ այստեղ
Պրոդ.` Միլենա Պոյլո, Ժիլ Սակյուտո, սց.` Ստեֆան Բրիզե, Ժուլիետ Սալ, ռեժ.` Ստեֆան Բրիզե, օպեր.` Կլոդ Գարնյե, կոմպոզ.` Քրիստոֆ Հ. Մյուլեր, Էդուարդո Մակարով, նկ.` Վալերի Սարաջյան, հնչ.` Քսավյե Գրիետ, մոնտ.` Անն Կլոց:
Դերերում. Պատրիկ Շենե, Անն Կոնսինյի, Ժորժ Ուիլսոն, Լիոնել Աբելանսկի, Սիրիլ Կուտոն, Ժնըվյեվ Մնիշ, Էլեն Ալեքսանդրիդիս, Անն Բենուա:
55-ամյա դատական կատարածու Ժան-Կլոդ Դելսարը ուզում է երջանիկ լինել, բայց կարծես անկարող է դրան հասնել: Նա մշտապես տխուր-տրտում է` իր կյանքը պարզապես ձախողումների շարան համարելով. ընտանեկան կյանքն ավարտվել է ամուսնալուծությամբ, հարաբերությունները միակ որդու հետ սառն են ու մակերեսային, և ի հավելումն` նա համոզված է, որ ծեր, մռայլ հայրը երբեք էլ չի սիրել իրեն: Մի օր Ժան-Կլոդը որոշում է հաճախել տանգոյի այն նոր դպրոցը, որն իր գրասենյակի դիմաց է: Այնտեղ նա հանդիպում է Ֆրանսուազին` 36-ամյա մի կնոջ: Ֆրանսուազը նույն հոգեվիճակում է: Ավելի լավ է նրանք ուղղակի չառնչվեն մեկմեկու հետ, բայց երկուսն էլ հասկանում են, որ սա թերևս իրենց վերջին հնարավարությունն է:
Սան-Սեբաստիանի ՄԿՓ, 2005 (CEC-ի մրցանակ` լավագույն կինոնկարի համար):
Բրիզե, Ստեֆան
Ստեֆան Բրիզե (ծն. 1966, Ռեն, Ֆրանսիա )
1993-ին նկարահանել է իր առաջին կարճամետրաժը` "Կապույտ ափսոսանք", որն արժանացել է Կոնյակի կինոփառատոնի Գլխավոր մրցանակին: Երկրորդ կարճամետրաժը` "Հետևող աչքը", մրցանակներ է շահել մի քանի ֆրանսիական փառատոներում: Առաջին խաղարկային կինոնկարը` "Քաղաքների լազուրը", ընդգրկվել է Կաննի "Ռեժիսորների շաբաթ" ծրագրում և Դովիլի կինոփառատոնում` մրցանակ նվաճել լավագույն սցենարի համար:
Կապույտ ափսոսանք (1933, կ/մ), Հետևող աչքը (1996, կ/մ), Քաղաքների լազուրը (1999), Գեղեցիկ ակնթարթ (2004, վավեր.), Երազուն կյանք (2005, կ/մ), Ես սիրված լինելու համար չեմ այստեղ (2005), Մեծահասակների մեջ (2006):

Not Here To Be Loved
55-year-old bailiff Jean-Claude Delsart wants to be happy, but just doesn’t seem able to get it right. He lives deep in constant gloom, viewing his life as nothing but a string of sentimental failures: his marriage ends in divorce, his relation with his only son is cold and superficial, and he is convinced that his sour old crone of a father never loved him... One day, Jean-Claude decides to join a new tango school across the road from his office. He meets Françoise, a 36-year-old woman there. Françoise skates on the same emotional ice-rink. It would simply be easier for them not to get involved... unless they both realise that this could well be their last chance.
San Sebastián IFF, 2005 (CEC Award for Best Film).
Brize, Stephane
Stéphane Brizé (born 18.10.1966, Rennes, France)
In 1993, he made his first short film, Bleu dommage, with which he obtained the Grand Prix at Cognac Festival. L' oeil qui traîne (1996), his second short film, won prizes at several French festivals. His first feature film, Le bleu des villes (1999) participated at the Cannes Director’s Fortnight and won the Award for Best Script at Deauville. Since then, he has made the documentary Bel instant (2004) and the short film Une vie de rêves (2005). Je ne suis pas là pour être aimé is his second feature film.