Պրոդ.` Հրաչ Քեշիշյան, սց.` Լեւոն Գալստյան, Գնել Նալբանդյան, Արամ Շահբազյան, ռեժ.` Արամ Շահբազյան, օպեր.` Մկրտիչ Մալխասյան, կոմպ.` Հայկո, մոնտ.` Արման Մարության:
Դերերում. Խորեն Լեւոնյան, Լուսինե Թովմասյան, Արտաշես Ալեքսանյան, Շանթ Հովհաննիսյան, Արթուր Գալոյան:
Աղջիկներ ու ռեստորաննոր, շքեղ մեքենա, հաշիշ և ախպեր-ընկերներ. սա է նախկին կուսակցական պաշտոնյանի որդու` Արման Արամյանի կյանքը... Այս ամենի հետ մեծ ու իրեղեն մի սեր: Մարի... Նա միակն ու լուսավորն է Արմանի կյանքում:
... Փախուստ հետախուզումից, ակամա կամավորական հայկական ջոկատում, պատերազմ: Կյանքի և մահվան սահմանագծին` երես առած, բայց համարձակ երևանցի պատանին դառնում է խոհեմ ու քաջ մարտիկ...
Վերադարձ Երևան...
Նորից կենաց ու մահու բախում այս անգամ արդեն այն Երևանում, որն արդեն իրենը չէր: Սեր, որ պիտի սպասի...
... Եվ դարձյալ դեպի ռազմի դաշտ: Մարտական գործողությունների աշնանային կամպանիայի բախտը որոշվելու է հենց այս ճակատամարտում...
Արամ Շահբազյան (ծն. 1971, Կոտայքի մարզ)
1994-ին ավարտել է Երեւանի թատրոնի եւ կինոյի ինստիտուտի ռեժիսորական բաժինը: 1996-1997 թվականներին սովորել է Փարիզի LA FEMIS ազգային կինոդպրոցում որպես կինոռեժիսոր: Որպես ռեժիսոր աշխատել է բազմաթիվ հեռուստաընկերություններում, եղել է "ԱՐ՚ հեռուստաընկերության գլխավոր ռեժիսորը, աշխատել է որպես ռեժիսոր Հայկական Ազգային Հեռուստաընկերությունում, որպես ռեժիսորի օգնական աշխատել է "ՀԱՅՖԻԼՄ՚ կինոստուդիայում, բազմաթիվ վավերագրական ու կարճամետրաժ ‎ֆիլմերի ռեժիսոր է: Ներկայումս աշխատում է "Շողակաթ՚ հեռուստաընկերությունում` նկարահանելով "Մոլորակի անկյուն՚ եւ "Գյուղական կյանք՚ վավերագրական ‎ֆիլմաշարը: Նրա վերջին աշխատանքը` "Ակներ՚ կարճամետրաժ ‎ֆիլմը 2005 թ-ի Մոսկովյան միջազգային XXVII կինոփառատոնում ընտրվել է ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐ բաժնում: Նա երկու անգամ ստացել է "Լավագույն ռեժիսոր՚ մրցանակը "ԵՍ ԵՄ՚ հայկական միջազգային երիտասարդական կինոփառատոնում 2004 եւ 2005 թվականներին: Նրա ներկայիս նախագիծը, որն իրականացվում է Art-Film ՍՊԸ-ի հետ համատեղ, "Ապոն կանչեց՚ կարճամետրաճ ֆիլմն է "Պար տեսախցիկի հետ՚ ժանրում:
Հաշվետվություն ընթրիքի ժամանակ - FEMIS (1997թ), Լավաշ - Ազգային հեռուստատեսություն (1998թ), "Ներսը և դուրսը՚ - Հեռուստաֆիլմերի Երևան ստուդիա (1999թ), Աղապատանք (2000թ), Ջավախք, մոռացված հայրենիք՚ (2000թ), Որդան կարմիր (Էսքիզ ստուդիա) (2002թ), "Քյարիզ՚ - Շվեցարական զարգացման գրասենյակ (2005թ), Ապոն կանչեց (2006թ):

Girls and restaurants, splendid cars, hashish and brother-friends: this is Arman Aramyan’s, former party-member’s son life... With all this a big and a real love. Mari... She is the only light in Arman’s life.
... An escape from investigation, against his will in a volunteer Armenian platoon, war. On the border of life and death: a spoilt but brave Yerevan guy becomes a clever and courageuos soldier.
Return to Yerevan...
Again fight for life and death this time in Yerevan, which wasn’t his any more. Love, that has to wait...
... And again to the battlefield. The fate of the military activities’ autumn campaign will be decided in this very battle.
Aram Shahbazyan (born 1971)
Graduated from Yerevan State Institute of Theater and Cinema in 1994, Directing Department. In 1996-1997 studied in “La Femis” National Cinematography School of France as a Film Director. He worked as a director for various private TV companies, was chief director of “AR” private TV Company, director at Armenian national TV, director assistant at HAYFILM studio, director of various documentary and short films. Currently works for SHOGHAKAT TV, directing documentary series “A corner of the Planet” and “Village sketches”. His recent work, short film AKNER was selected by XXVII Moscow International Film Festival 2005, for the section PERSPECTIVES. He got twice the “Best Director” award at the “YES EM” International Film Festival of Young Filmmakers in Yerevan, Armenia in 2004 and 2005. The current project in production with Art-Film LLC is a short feature film APO CALLED in “Dance for Camera” genre.