Պրոդ.` Պեդրո Կոստա, սց./ռեժ.` Խոսե Գոնսալես Մորանդի, Պակո Տոլեդո, օպեր.` Պակո Տոլեդո, կոմպոզ.` Մարտիրես դել Կոմպաս, հնչ.` Խոսե Գոնսալես Մորանդի, Դավիդ Ռոդրիգես, մոնտ.` Բասթեր Ֆրանկո, Ֆեռնանդո Պարդո, Արմանդ Պոնտուս:
Խուանն իր ութ եղբայրների, քույրերի և տասնյակ զարմիկների հետ ապրում է Կան Տունիսում: Մայրը բանտում է, և հայրը ջանում է ուժերի ներածին չափ հոգալ ընտանիքի ապրուստը: Կան Տունիսը Բարսելոնի խղճուկ արվարձանն է: 1980-ականներից սա այն վայրն է, որտեղ թմրամոլները գալիս են իրենց ավարը հայթայթելու: Տեղական իշխանությունները որոշել են քանդել ամբողջ թաղամասը: Արվարձանն արդեն սկսել է ավերվել. շրջակայքի մի մասն փլատակների մեջ է: Կան Տունիսը կատարյալ խառնաշփոթում հայտնված թաղամասի անկեղծ ու դառը պատկերն է: Ինչպե±ս պիտի այս մարդիկ երբևէ ի վիճակի լինեն վերաբնակվելու Բարսելոնի ավելի լավ շրջանում:
Մալագայի կինոփառատոն (Ժյուրիի հատուկ մրցանակ), Մադրիդի վավերագրական կինոյի փառատոն (Լավագուն վավերագրական ֆիլմի մրցանակ), Իսպանացի ռեժիսորների առաջին աշխատանքների Ռեկ փառատոն, Տարրագոնա (Լավագույն կինոնկարի մրցանակ):
Մորանդի, Խոսե Գոնսալես
Խոսե Գոնսալես Մորանդի (ծն. 1974, Ռոսարիո, Արգենտինա )
1977-ից ապրում է Բարսելոնում: Կինոարվեստ է ուսանել Բուենոս Այրեսում և Բարսելոնում: 2003-ին Էվա Սերատսի հետ հինել է "Fotoleve Productora" ընկերությունը` արտադրելով տեսաաշխատանքներ, որոնք ցուցադրվել են արվեստի և լուսանկարների միջազգային փառատոներում: 2004 և 2005 թթ. մասնակցել է Խոակիմ Խորդայի "20 տարին ոչինչ է" և "Հայելու մյուս կողմում" ֆիլմերի ստեղծմանը: Այժմ աշխատում է իր երրորդ լիամետրաժ վավերագրական կինոնկարի վրա, որը Պակիստանի Լահոր քաղաքի Բասանտ փառատոնի մասին է:
Տրոլ (2005), Կան Տունիս (2006):
Տոլեդո, Պակո
Պակո Տոլեդո (ծն. 1967, Սանտիագո, Չիլի)
Սովորել է Սանտիագոյի Արսիս ինստիտուտում, Վալպառաիսոյի Ֆեդերիկո Սանտա Մարիա համալսարանում, ինչպես նաև Կուբայի Սան Անտոնիո դե լոս Բանյոսի կինոյի ու հեռուստատեսության դպրոցում: Ավելի քան 15 տարի օպերատորի օգնական է եղել չիլիական կինոգովազդում և տարբեր միջազգային լսատեսողոկան քարոզարշավներում: Որպես գլխավոր և երկրորդ օպերատոր աշխատել է հեռուստատեսությունում, տեսահոլովակների, կարճամետրաժ և լիամետրաժ, վավերագրական ու խաղարկային ժապավենների վրա: Այժմ որպես ռեժիսոր և երկրորդ օպերատոր վավերագրական ֆիլմ է նկարահանում չիլիացի գրող Ռոբերտո Բոլանյոյի մասին, որպես պրոդյուսեր և երկրորդ օպերատոր` "Մարդ խեցի" վավերագրական կինոնկարը և որպես պրոդյուսեր` "Երջանիկ լինելու 199 պատվիրան" իսպանա-չիլիական լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը:

Juan and his eight brothers and sisters and dozens of cousins live in Can Tunis.His mother is in jail and his father tries to take care of the family as well as he can. Can Tunis is a seedy suburb of Barcelona. Since the 1980’s, it’s the place where drug addicts come to get their fix. The local authorities are determined to knock down the entire quarter. The city has already commenced demolition: half the neighbourhood is in ruins. Can Tunis is a sincere and poignanr portrait of a neighbourhood in utter disorder. How will these people ever be able to hold out in a better area of Barcelona.
FF de Málaga (Special Prize of the Jury), Festival Rec de Operas Primas Españolas en Tarragona (Prize to the Best Film), Documenta Madrid (Prize to the Best Documentary).
Morandi, Jose Gonzales
Jose Gonzales Morandi (born 1974, Rosario, Argentina)
He lives in Barcelona since 1977. He studied cinema in Buenos Aires and in Barcelona. In 2002 he attended the Masters of Documentary of the UPF. In 2003, next to Eva Serrats, he founded Fotoleve Productora, from where they have produced video work that has been internationally exhibited in art and photography festivals. In 2004 and 2005 he worked in Twenty years is not nothing and Más allá del espejo of Joaquím Jordà.
Now he is working in the post-production of his third feature length documentary about the festival of Basant in the Pakistan city of Lahore.
Troll (2005), Can Tunis (2006).
Toledo, Paco
Paco Toledo (born 1967, Santiago, Chile)
He has studied in the Arcis Institute of Santiago, the University Federico Santa Maria of Valparaiso, and in the School of Cinema and Television of San Antonio de los Baños in Cuba. He has worked like camera assistant in advertising cinema for more than 15 years, for Chilean productions, and in diverse international audio-visual campaigns.As director of photography and cinematographer has worked in television, videoclips, publicity, short films, and features, both documentary and fiction. Nowadays he is working as director and cinematographer of a documentary on the Chilean writer Roberto Bolaño, as a producer and cinematographer of the documentary Humano Caracol and as producer in the fiction feature 199 prescriptions to be happy Spanish and Chilean co-production.