Սց./ռեժ./պրոդ.` Կոռնել Գեորգիտա, օպեր.` Նիկու Միհալի, Ջանի Օպրինա, Ջո Բալինտ, Տուդոր Միրչա, հնչ.` Վիորել Գիոչել, Կոստել Բուտեյկա, մոնտ.` Նատալի Մուժնո:
Անցյալ դարի սկզբին ռումինացի գեղջուկները քաղաք գալիս հայտնաբերեցին զինվորական նվագախմբերի հանդիսավոր երաժշտութունը: Նրանք այնքան էին տպավորված դրանից, որ ցանկացան իրեց գոյուղերում էլ փողային նվագախմբեր ունենալ: Երբ իշխանության գլուխ անցան կոմունիստները, ժողովրդականություն վայելող շրջիկ փողային նվագախմբերը սկսեցին հրավիրվել պաշտոնական իրադարձություններին մասնակցելու: Վարչակարգը բռնագրավեց գյուղացիների հողը, խոշոր արդյունաբերական համալիրներ կառուցեց, և շատ հողագործներ դարձան գործարանի բանվորներ: Փողային նվագախմբերը վերածվեցին ժողովրդի բարեկեցության և գյուղացիների ու բանվորների եղբայրության խորհրդանիշի: Կոմունիստական վարչակարգի անկումից հետո շատ գործարաններ փակվեցին: Գործազուրկները վերադարձան հայրենի գյուղերը` իրենց բռանգրավված հողերը ետ ստանալու:
Գեորգիտա, Կոռնել
Կոռնել (Կոռնելիու) Գեորգիտա
Ռումինիայի և Ֆրանսիայի քաղաքացիություն ունի: 1976-ին սկսել է նկարահանել իր առաջին սիրողական ֆիլմերը: 1977-1983 թթ. ճարտարագիտություն է ուսանել Բուխարեստի պոլիտեխնիկական համալսարանում, լուսանկարիչ աշխատել Բուխարեստի մի շարք հանդեսներում ու թերթերում: 1985-1989 թթ. ճարտարագետ է եղել Բուխարեստի կինոկենտրոնում, որպես պրոդյուսեր և ռեժիսոր` 8 խաղարկային ու վավերագրական ֆիլմեր թողարկել: 1990-ին գաղթել է Ֆրանսիա, որտեղ և բնակվում է: 1991-ից դասավանդում է Թուլուզի համալսարանի բարձրագույն լսատեսողական դպրոցում: 2001-ից դասավանդում է ETPA-ում (Լսատեսողական արվեստների մասնավոր դպրոց):
Ասա, Ջեֆ (1993), Մնաս բարով, սեր (1994), Դիմակահանդեսներ (2002), Գյուղական փողային նվագախմբերը (2003), Մոգական աստղը (2004), Կործանում (2004), Լունա պարկ (2005), Տասը ձողերի պատմություն (2005), Փողային նվագախմբերը (2007), Եվրոպոլիս (2010)

At the beginning of the last century, Romanian peasants discovered the solemn music
of the military bands when they went into the cities. They were so impressed by these that they wanted to have brass bands in their villages as well.
With the arrival of the communists, these popular country marching brass bands were invited to participate at official events. The regime confiscated their land, built immense industrial complexes and many of the farm-workers became factory workers. The brass bands then became a symbol of the people's well-being and the brotherhood between the farm and factory workers. With the fall of the Communist regime, many factories closed down. The unemployed went back home to their country villages in order to take back their confiscated lands.
Gheorghita, Cornel
Cornel (Corneliu) Gheorghita
Romanian and French Citizenship. In 1976 he started making his first amateur films. From 1977 to 1983 he studied at Polytechnic University of Bucharest (Engineer Degree), worked as a photo reporter for several magazines and newspapers in Bucharest. Between 1985 and 1989 worked as an engineer for Cinema Centre in Bucharest, produced eight fiction films and documentaries. In 1990 he emigrated to France where he has been living since. Since 1991 he is a teacher at Superior School of Audiovisual at the University of Toulouse. Since 2001 – a teacher at ETPA (Private School for Audiovisual).