Ինչու՞ Սենեգալ / Ֆրանսիա 2004, 8min.
Տասը տարի շարունակ նա գաղտնի է պահել, որ երիտասարդ տարիքում իրեն բռնաբարել են: Սենեգալուհին իր պատմությունն է անում: Ծովի հանգիստ պատկերները և նավակով մի տղամարդ ուղեկցում են նրա պատմությանը: Այս կադրերը խիստ հակադրվում են կնոջ պատմությանը, բայց համապատասխան պատկերազարդում են: | Ամար, Սոխնա Սոխնա Ամար (ծն. 1973, Մբուր, Սենեգալ):
1998-ին ավարտել է Մարոկկոյի կիրառական ինֆորմատիկայի և կառավարման համալսարանի կառավարման բաժինը: 2001-2002 թթ. հաճախել է սցենարական և վավերագրական կինոյի դասընթաց, որը մեծ դեր է խաղացել նրա կյանքում. այստեղ են ի հայտ եկել նրա ռեժիսորական հակումները: Ներկայումս վավերագրական ֆիլմեր է նկարահանում:

Why?Senegal / France 2004, 8min.
For ten years, she has kept it a secret that she was raped when she was still young. A Senegalese woman tells her story. Tranquil images of the sea and a man in a small boat accompany her account. These images contrast starkly with what is told, but they are a fitting illustration. | Amar, Sokhna Born 1973, Mbour, Senegal.
In 1998 she got diploma of Marokko Applied Information Science and Management University, Department of Management. From 2001 to 2002 attended classes of screenwriting and documentary filmmaking, which played a great role in her life and where her directing skills were noticed. At present she shoots her documentary films.