Ռուսաստան / Ղրղզստան / Ֆրանսիա / Գերմանիա
Սց.` Եկատերինա Տիրդատովա, ռեժ.` Ն. Էգեն, օպեր.` Դ .Երմակով, կոմպոզ.` Ա. Այգույ, հնչ.` Ա. Տրոցկի, Վ. Տիմշին, պրոդ.` Եվգենյա Տիրդատովա:
Դերերում. Ն.Ռեգներ, Բ.Տենտիմիշով:
Այդարենց տանը մեծ իրարանցում է սկսվում, երբ մի գեղեցիկ օր նա Ֆրանսիայից հայրենի լեռնային գյուղն է վերադառնում հմայիչ ֆրանսուհի Իզաբելի հետ: Այդարը փոխվել է, մինչդեռ տանն ամեն ինչ նույնն է մնացել: Իսիկ Կուլ լիճն արծաթափայլ է ու փիրուզագույն, օդը մաքուր է, եւ ձյունապատ լեռնագագաթներն էլ փայլում են արեւի տակ: Իզաբելն ի վիճակի չէ հասկանալ, թե ինչպե±ս է Այդարը թողել այդ ամբողջ գեղեցկությունը, եւ ինչու± չի կարող բոլորին պատմել, որ ինքը նրա հարսնացուն է: Բայց ի դեմս տեղի մռայլ փոստատարի մարմին առած անցյալի ստվերները հանգիստ չեն տալիս Այդարին: Զույգի սերը վտանգված է:
Տիրդատովա, Եկատերինա
Եկատերինա Տիրդատովա (ծն. 1977, Մոսկվա):
Սցենարի հեղինակ: 1998-ին ավարտել է ՎԳԻԿ-ի սցենարական բաժինը (Ա. Գաբրիլովիչի և Ն. Ռյազանցևայի արվեստանոցը): 2002-ին ավարտել է ՎԳԻԿ-ի ասպիրանտուրան, կինոդրամատուրգիայի ամբիոնը: 2003-ին ավարտել է Շչուկինի անվան բարձրագույն թատերական ուսումնարանի կինոռեժիսուրայի բաժինը (Ա. Վիլկինի արվեստանոցը): 1993-1995 թթ. աշխատել է "Օբրազ" թատրոնում` որպես դերասանուհի, 1995-2001 թթ.` Մոսսովետի թատրոնում: 2000-ից աշխատում է գովազդային բիզնեսի ասպարեզում: Այսօր նա AGG գովազդային ընկերությունների խմբի գեղարվեստական գծով փախտնօրենն է: Բազմաթիվ գովազդային հոլովակների ու տեսահոլովակների սցենարների հեղինակն է: Նրա սցենարների հիման վրա են նկարահանվել ռեժիսոր Նուրբեկ Էգենի "Սանժիրա" կարճամետրաժ ֆիլմը, "Երջանկության բանաձևը" սերիալը և "Գաղտնի նշանը" 24 մասանոց հեռուստասերիալը: Ներկայումս արտադրության մեջ են գտնվում "Կամենսկայա 5" և "Բժիշկ Պիրոգովա" ֆիլմերը` ըստ նրա սցենարների:

Cast: N. Regner, B. Tentimyshov.
There is great excitement in Aidar’s home one fine day when he comes back from Paris to his mountain village with a charming French girl called Isabelle. Aidar has changed but everything at home has remained the same. Lake Issyk-Kul sparkles silver and turquoise, the air is so pure it tinkles and the snow-covered summits of the mountains sparkle in the sun. Isabelle cannot understand how Aidar could leave such beauty behind and why he cannot tell everyone that she is his fiancee. But shades of the past, embodied in the grim figure of the local postman, give Aidar no rest. A threat hangs over the couple’s love. | Tirdatova, Ekaterina Born 1977, Moscow.
Scriptwriter. In 1998 graduated from the Scriptwriters Department of the VGIK (A.Gabrilovich and N.Ryazantseva’s workshop). In 2001 finished postgraduate courses at the VGIK, chair of cine-dramaturgy. In 2003 graduated from the Film Directing Department of the Shchukin Higher Drama School (A.Vilkin’s workshop). Worked as an actress at the “Obraz” Theater from 1993 to 1995 and from 1995 to 2001 at the Mossoviet Theater. Since 2000 has been working as a copywriter in the advertising business. At present she is a deputy creative director of the sACG advertising groups. She is the author of many commercials and clips and the scripts for the short film Sanzhyra, directed by Nurbek Egen, and the 24-part serial The Formula of Happiness. She’s just finished scripts for TV films Kamenskaya-5 and D-r Pirogova which are now in production.