Մեկ օր ԵվրոպայումԳերմանիա / Իսպանիա 2005, 95min.
Սց./ռեժ.` Հանես Շթյոր, օպեր.` Ֆլորիան Հոֆմայսթեր, կոմպոզ.` Ֆլորիան Ափլ, նկ.` Անդրեաս Օլսհաուզեն, հնչ.` Ֆրանք Քրուզե, մոնտ.` Անն Ֆաբինի, պրոդ.` Զիգրիդ Հորներ, Անն Լեպեն, Անտոն Ռեյքսա:
Դերերում. Մեգան Գեյ, Լյուդմիլա Ցվետկովա, Անդրեյ Սոկոլով, Օլեգ Ասադուլին, Վիտա Սավալ, Նիկոլայ Սվեչնիկով, Լուիս Տոսար, Բորիս Արկիեր, Ֆլորիան Լուկաս, Էրդալ Յըլդըզ, Նուրայ Սահին:
Չորս քաղաք, գողության չորս դեպք, Չեմպիոնների լիգայի չորս խաղ եւ ֆուտբոլային կրքեր ամենուր… Ֆիլմի միահյուսված դրվագները սկսվում են Մոսկվայից, որտեղ Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչում հանդիպում են Ստամբուլի "Գալաթասարայն" ու Լա Կորունյայի "Դեպորտիվոն": Արվեստի գործերի առուվաճառքով զբաղվող երիտասարդ անգլուհուն կողոպտում են տաքսու վրա կատարված հարձակման հետևանքով: Նա օգնություն է գտնումª ի դեմս թոշակառու Ելենայի: Երկու կանայք միասին ուղեւորվում են ոստիկանության բաժանմունք: Միաժամանակ Ստամբուլում գերմանացի ուսանողը փորձում է ձեւացնել, թե իրեն կողոպտել են` ոստիկանական արձանագրություն ձեռք բերելու եւ ապահովագրավճար պահանջելու նպատակով: Իսպանիայի Սանտյագո դե Կոմպոստելա ուխտավայրում պատմության հունգարացի ուսուցիչ Գաբորից գողանում են թվային կինոխցիկը: Գյուղի ոստիկան Բարեյրան համաձայն է օգնել կաթոլիկ ուխտավորին, բայց միայն` կեսօրյա հանգստից հետո: Իսկ Բեռլինում որոշում են կողոպտված ձեւանալ փողոցային երկու արտիստներ` իրենց անկայուն ֆինանսական վիճակը շտկելու համար: | Շթյոր, Հանես Հանես Շթյոր (ծն. 1970, Հեխինգեն-Զիքինգեն, Գերմանիա):
Այլընտրանքային զինվորական ծառայություն է անցել` աշխատելով հոգեբուժարանում: Այնուհետեւ եվրոպական իրավունք է ուսանել Փասաուի համալսարանում: 1994-ին Էրազմուսի թոշակառու է եղել Սանտյագո դե Կոմպոստելայում: 1995-ին սովորել է Բեռլինի կինոյի եւ հեռուստատեսության ակադեմիայում. ավարտական աշխատանքը` "Բեռլինը Գերմանիայում է" խաղարկային ֆիլմն էր, որը 2001-ին շահել է Հանդիսատեսի մրցանակը Բեռլինի միջազգային կինոփառատոնում եւ մի շարք այլ պարգևներ:

One Day In EuropeGermany / Spain 2005, 95min.
Four cities, four cases of theft, four instalments of a Champions' League game and football fever everywhere… The interwoven episodes of this film kick off in Moscow, where Galatasaray Istanbul and Deportivo La Coruña meet for the Champions' League final. A young English art dealer, is mugged after a taxi ride but finds help in the shape of a pensioner named Elena. The two women make their way to the police station. Meanwhile, in Istanbul, a German student is trying to pretend he's been mugged in order to obtain a police report and so claim the insurance money. At the same time, at the famous Spanish place of pilgrimage Santiago de Compostela, a Hungarian history teacher Gabor is relieved of his digital camera. Village policeman Barreira would be only too happy to help this Catholic pilgrim – after his siesta. Meanwhile, in Berlin, a couple of street performers decide to pretend they've been mugged in order to improve their flagging finances. | Stöhr, Hannes Born 1970, Hechingen-Sickingen, Germany.
He opted for community rather than military service and spent his term working in a psychiatric institution. He then studied European law at Passau University. He was an Erasmus fellow in Santiago de Compostela in 1994. He took up studies at the German Film and Television Academy in Berlin (DFFB) in 1995, graduating with the feature film, Berlin is in Germany. This film won the Panorama Audience Award at the 2001 Berlinale and went on to receive a number of other awards.