Ով օրորոցային կերգի...
Մաշայի հայրը եւ Կատյայի պապը հայրական արձակուրդի մեջ են: Նրանք Կիեւի այն սակավաթիվ տղամարդկանցից են, ովքեր համարձակվել են օգտագործել հայրական արձակուրդ վերցնելու իրենց իրավունքը:
Ռուդիկ, Նինա
Նինա Ռուդիկ (ծն. 1955, Կիեւ, Ուկրաինա):
1978-ին ավարտել է Կիեւի մշակույթի պետական համալսարանի մշակութային աշխատանքի բաժինը« որտեղ մասնագիտացել է թատերական ռեժիսուրայի ասպարեզում: 1979-1992 թթ. աշխատել է որպես Պետական հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մանկապատանեկան ծրագրի եւ ICTV մասնավոր միջազգային հեռուստառադիոընկերության ռեժիսոր: 1994-ից Ուկրաինայի կրթական բարենորոգման ծրագրի հեռուստատեսային ծրագրերի տնօրենն է:
Երեք կին Ուկրաինայում (2002), Քաղաքի բանալիները (2002), Ուժ. իգական սեռ (2003), Հակաքաղկցեղային հիվանդասենյակ (2003), Տղամարդկանց խոսակցություն (2004), Պարզապես փողի մասին… (2004), Ուկրաինան եւ Տուրիզմի համաշխարհային կազմակերպությունը. ընդառաջման քայլեր (2005):

Who Will Sing a Lullaby...
Masha’s father and Katya’s grandfather are on paternity leave. They are among the few, the very few men from Kiev who dared to use their right to take parental leave.
Rudik, Nina
Born 1955, Kiev, Ukraine.
Graduated in 1978 from the Department of Cultural Work of Kiev State Institute of Culture where she majored in theatrical direction. Between 1979 and 1992 she worked as a director of the Children’s and Youth Program at the State Television and Radio Company, she worked as a director of the International Private Television and Radio Company ICTV. Since 1994, she has worked as the principal of Television Programs in the Ukraine Educational Reform Program.