Բեսլանի քաղաքացիները
Սց.` Վադիմ Ցալիկով, ռեժ.` Թեմինա Տուաեւա, Վադիմ Ցալիկով, օպեր.` Վ. Պոլանսկի, Ա. Բզարով, Կ. Բասաեւ, Տ. Բութաեւ, Վ. Գորբատսկի, կոմպոզ.` Լեոնիդ Կաբանով, հնչ.` Ա. Կայտուկով, պրոդ.` Թեմինա Տուաեւա:
Նկարահանված է 2004-ի սեպտեմբեր 1-3-ը Բեսլան քաղաքում (Հյուսիսային Օսիա - Ալանիա) կատարված դեպքերի հիման վրա: Ողբերգության ականատեսների ու մասնակիցների աչքերով ֆիլմը պատմում է« որ անգամ նման դաժան պայմաններում մարդը չի անցնում բարու ու չարի սահմանը« արիություն եւ հերոսություն է ցուցաբերում: Ֆիլմը նվիրված է Բեսլանի ողբերգության բոլոր հայտնի եւ անհայտ հերոսներին:
Տուաեւա, Թեմինա
Թեմինա Տուաեւա (ծն. 1945, Ռուսաստան):
1967-ին ավարտել է Հյուսիսային Օսիայի պետական համալսարանի բանասիրության ֆակուլտետը, 1971-ին` Մոսկվայի կինոինստիտուտի օպերատորական ֆակուլտետը: Եղել է հանրապետական հեռուստատեսության եւ "Հյուսիսային Կովկաս" թերթի գլխավոր խմբագիրը: 1986-98 թթ. եղել է Կինոկենտրոնի հյուսիսկովկասյան բաժանմունքի ղեկավարը, 1998-2002 թթ.` Հյուսիսային Օսիայի-Ալանիայի մշակույթի նախարարության բաժնի վարիչ: 2002-ից "Նարտ-արտ" ստուդիայի ռեժիսոր է:
Միջազգային եւ համառուսաստանյան փառատոների դափնեկիր է, Ռուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության եւ Ռուսաստանի լրագրողների միության անդամ: 25 ֆիլմերի հեղինակ է եւ պրոդյուսեր: Խաղացել է մի շարք գեղարվեստական ֆիլմերում:
Չնախատեսված ընդմիջում (2002), Ընտրություն (2002), Կովկասյան պատերազմի զավակները (2003), Ո±վ ես դու, Արթուր արքա (2004), Բեսլանի քաղաքացիները (2005), Ալանները Եվրոպայում (2006):
Ցալիկով, Վադիմ
Վադիմ Ցալիկով
1989-91–ը սովորել է Սանկտ Պետերբուրգի Գեղարվեստի ակադեմիայում: 1991-ին ընդունվել է Մոսկվայի կինոինստիտուտ (Վ© Լիսակովիչի ոչ խաղարկային եւ հեռուստատեսային կինոյի արվեստանոց): 1994-ին մասնակցել է "Տասներկու Կոլոմբոս" ռուս-ամերիկյան նախագծին: ԱՄՆ-ում նկարահանել է "Սեւ ընկույզի օրը" ֆիլմը: 1996-ին եղել է ՕՌՏ հեռուստաալիքի "Կախարդական աշխարհ կամ սինեմա" հաղորդաշարի համահեղինակն ու ռեժիսորը: 1997 -1999 թթ. որպես ռեժիսոր աշխատել է ՆՏՎ հեռուստաալիքում: Բազմաթիվ փառատոների մասնակից է:
Մի քանի ակնթարթ երիտասարդ նկարչի կյանքից (1993), Սեւ ընկույզի օրը (1994), Իրբեկ եւ Ասուան (1996), Քսաներորդ դարի ծնունդ զորքերը (1999), "Խելացի" հրթիռ խենթ աշխարհի վրա (2000), Մնաս բարով, Ասուան (2001):

The film was made based on the events of September 1-3, 2004 in Beslan, North Ossetia-Alania. The film is an eye-witness story of the tragedy about the man who does not transgress the boundary between the good and evil, manifests courage and heroism. The film is dedicated to all the known and unknown heroes of the Beslan tragedy.
Tuaeva, Temina
Born 1945, Russia.
In 1967 graduated from the Philological Faculty of North Ossetian State University. In 1971 graduated from the Faculty of Cinematography of VGIK. Has been Editor-in-Chief of National TV and the "North Caucasus" film magazine. 1986-98 - Director of North-Caucasian branch of "Cinema Centre". 1998-2002 - Head of the Department in NO-Alania Ministry of Culture. Since 2002 - Director of Nart -Art Studio.She is a Laureate of International and All-Russia Festivals. Member of the Union of Cinematography and the Union of Journalists of Russia. She is the author and producer of 25 films. Acted in several feature films.
Unforeseen Interval (2002), Choice (2002), Children of Caucasian War (2003),
Who Are You, King Arthur? (2004), Citizens of Beslan (2005), Alans in Europe (2006).
Tsalikov, Vadim
In 1989-1991 he studied at St. Petersburg Fine Arts Academy. In 1991 he entered the VGIK (V. Lisakovich’s documentary work-shop.) In 1994, participated in a joint Russian-American project, Ten Columbuses. In the USA he made a film, The Black Walnut Day. In 1996, he directed and co-authored the program, “The Magic World of Cinema” on Russian Channel One. In 1997-1999 he worked as a director at the NTV Channel. He participated in numerous festivals.
A Few Moments of Young Artist’s Life (1993), The Black Walnut Day (1994), Irbek and Aswan (1996), The Troops Generated by the 20th Century (1999), A Smart Rocket Over the Crazy World (2000), Farewell, Aswan (2001).