Հիշողություններ Բեռլինից. Վայմարյան մշակույթի մթնշաղը
Քրիսթոֆեր Այշերվուդի, Լուիզ Բրուքսի, Լոթե Այսների, Էլիզաբեթ Բերգների, Ֆրանսիս Լեդերերի, Կառլ Ցուքմայերի, Գրեգոր Պատագորդսկու, Կլաուդիա Արրաուի, Ռոիդոլֆ Քոլիշի, Միշա Սպոլյանսկու, Հերբերթ Բայերի, Իզե Գրոպիուսի, Արթուր Քյոսթլերի մասնակցությամբ:
Ֆիլմը ոգեկոչում է Վայմարյան հանրապետության մայրամուտին Բեռլինի քաղաքական եւ գեղարվեստական խմորումները` հենց այդ ամենի հեղինակների օգնությամբ: Սա Հիտլերի` իշխանության գլուխ անցնելուն նախորդած տարիների անգին փաստագրություն է:
Քոնքլին, Գարի
Գարի Քոնքլին (Չանղալյան, ծն. 1932, Ֆրեզնո)
1963–1965 թթ. կինո եւ պատմություն է ուսանել Հարավային Կալիֆորնիայի համալսարանում, ապա` պատմություն` Փարիզի համալսարանում: Ճանաչված վավերագրող է:
Փոլ Բոուլզը Մարոկկոյում (1970), Ռուֆինա Տամայո. Նրա արվեստի ակունքները (1972), Հիշողություններ Բեռլինից. Վայմարյան մշակույթի մայրամուտը (1976), Լոս Անջելեսը` Էդուարդ Ռուշայի արվեստում (1980), Գոր Վիդալ. ՙոչ՚ ասած մարդը (1993), Գրառումներ հրաբխի տակից (1984) Դասակարգի հարց. անգլիական գրական կյանքը 1918 -1945 թթ. (1992), Հոլիվուդի հասարակական կյանքը 30-ականներին եւ 40-ականներին (1995), Վերակրուս (1998), Հիշելով դրախտը. Հոլիվուդի ոսկեդարը (1998).

Memories of Berlin: The Twilight of Weimar CultureUSA 1976, 68min.
The film recalls the artistic and political ferment in Berlin at the end of the Weimar Republic by those who helped create it. This is a priceless documentary record of the years before Adolf Hitler's ascension to power. | Conklin, Gary Gary Conklin (Chankalian, born 1932, Fresno)
In 1963-1965 studied film and history in the University of Southern California and then - history in Paris University. He is a well-known documentarist.
Paul Bowles in Morocco (1970), Rufina Tamayo: The Sources of His Art (1972), Memories of Berlin: The Twilight of Weimar Culture (1976), L.A. Suggested by the Art of Edward Ruscha (1980), Gore Vidal: The Man Who Said No (1983), Notes from under the Volcano (1984), A Question of Class: English Literary Life from 1918 - 1945 (1992), Hollywood Social Life in the 1930's & 40's (1995), Veracruz; El Espiritu Jarocho (1998), Remembering Paradise: The Golden Age of Hollywood (1998).