Սց.` Մոջթաբա Խոշքդաման, ռեժ.` Ղոլամրեզա Ռամեզանի, օպեր.` Սաեդ Նիք Զաթ, կոմպոզ.` Համիդ Ռեզա Սադրի, մոնտ.` Սաիդ Շահսավարի, հնչ.` Հոսեյն Բաշաշ, պրոդ.` Մոհամմադ Բաքեր Աշտիանի:
Դերերում. Ղազալե Փարսաֆար, Մեհրդադ Մասումե Քյասաբադի, Սաֆար Ալի, Քուհի, Փարիսա Դինարի, Խաթարե Մոսլեմի:
Հայաթը պետք է ուսանողական քննություն հանձնի: Բայց նրա հայրը հիվանդանում է` մնալով անգիտակից վիճակում: 8-ամյա եղբոր եւ 9 ամսական քրոջ հոգսը մնում է Հայաթի վրա: Նա փորձում է փոքրիկ Նաբաթին թողնել գյուղացիներից մեկի ընտանիքում` քննաշրջանին հասնելու համար, միայն թե նրան ամեն քայլափոխի խոչընդոտներ են սպասում:
Ռամեզանի, Ղոլամրեզա
Ղոլամրեզա Ռամեզանի (ծն. 1960, Արաք)
Տասը տարի շարունակ հանդես է եկել որպես դրամատուրգ, թատրոնի դերասան եւ ռեժիսոր: Ամիր Նադերիի ասիստենտն է եղել «Վազորդը» նկրահանելիս: Մինչ 1992-ը մի շարք կարճամետրաժ ֆիլմեր է ստեղծել:
Հաբիբ (կարճամ.), Ջրամբար (կարճամ.), Վերջին տնային աշխատանքը (կարճամ.), Հինգ պատմություն (կարճամ.), Ջարդված նավակը (կարճամ.), Ծուղակն անցնելով (1993), Անիվը (1998):

Hayat has to take the exam for the regional boarding students. But his father falls ill and remains in an unconscious state, so Hayat has to take care of his 8-year-old brother and his nine-month-old sister. Hayat tries to leave the little Nabat with a village family to reach the exam session, but he meets obstacles at every point.
Ramezani, Gholamreza
Gholamreza Ramezani (born 1960, Arak)
He worked as a playwright, stage actor and director for ten years. He was Amir Naderi's assistant director on The Runner. By 1992 he had made a large number of short films.
Habib (short), Water Reservoir (short), Last Homework (short), Five Stories (short), The Little Boy (short), The Broken Boat (short), Passing Through the Trap (1993), The Wheel (1998).