Հայերը ԼիբանանումԼիբանան 2004, 126min.
Ֆիլմը ներկայացնում է հայոց պատմությունը` Տիգան Մեծից մինչեւ մեր օրերը: Ընդհանուր պատկերացում է տալիս Լիբանանում հայերի ունեցած դերի մասին` ընդգրկելով բոլոր բնագավառները` պատմություն, մշակույթ, արվեստ, տնտեսություն... | Լաբակի, Կարմեն Կարմեն Լաբակի (ծն. 1971)
Լիբանանա - բրազիլական ռեժիսոր եւ պրոդյուսեր: 1989 - 1992 թթ. լսատեսողական արվեստներ, հաղորդակցություն, ռադիո -հեռուստատեսություն եւ կինո է ուսանել Փարիզի Նոր Սորբոն համալսարանում: 1992-ին նույն համալսարանում արժանացել է հաղորդակցության արվեստի մագիստրոսի աստիճանի: Մասնակցել է տարբեր հեռուստատեսային կատարելագործման դասընթացների Ֆրանսիայում եւ Բրազիլիայում:

Armenians in LebanonLebanon 2004, 126min.
The film talks about the Armenian history from Tigran the Great to today. The study gives a general idea on the role of Armenians in Lebanon, covering all the areas: history, culture, art, economy, etc. | Labaki, Carmen Carmen Labaki (born 1971)
She is a Lebanese-Brazilian director and producer. From 1989-1992 she studied audio-visual arts, communications, radio-television and cinema in Sorbonne Nouvelle, Paris. In 1992, she was awarded the Master of Communication Art at the same University. She has participated in various TV trainings in France and Brazil.