Աստված ամեն օր մեզ շունչ է տալիսՌումինիա 2002, 93min.
Դերերում` Դ.Կոնդուրակե, Ա.Ցիոնտեա, Հ.Մալաելե, Դ.Աստեալին, Վ.Դելակեզա, Ք.Տակոյ, Կ.Ունգուրեանու, Մ.Գորեա, Գ.Ալեքսանդրու, Ա.Բինդեա, Տ.Պոպա:
Նա, ով սպանում է կենդանիներին, ոչնչացնող է, իսկ ով մարդկանց է սպանում՝ մարդասպան: Դումիտրուն այդ երկուսը միասին է: Նա դուրս է եկել բանտից: Տուն գալիս դարձյալ սպանություն է գործում: Հետո իմանում է, որ կինը հղի է իր եղբորից: Եւս մի սպանություն ու ոչ վերջինը: Դումիտրուն դառնում է մոլի մարդասպան: Կյանքն անտանելի է: Երբ նա ուզում է վերջ տալ կյանքին, պարզվում է՝ չի կարող: Աստված ուրիշ ծրագրեր ունի, ուրիշ բան է նախապատրաստել նրա համար:
Փառատոներ. Կահիրե (2001, Ժյուրիի հատուկ մրցանակ` լավագույն ռեժիսուրայի համար), Ռոտերդամ (2002, «Վագր» մրցանակ), Ալբա, Իտալիա (2002, լավագույն ռեժիսուրայի համար): | Դրագին, Սինիսա (ծն. 1960, Կուլա, Հարավսլավիա)
1984-ին ավարտել է Սուբոտիկայի (Հարավսլավիա) էկոնոմիկայի բարձրագույն դպրոցը: 1991- ին՝ Բուխարեստի կինոյի եւ դրամայի ակադեմիան: Սկսած 1992-ից` աշխատել է որպես օպերատոր Ռոյթեր գործակալության միջազգային լրատվության բաժնում:
Սեւ ոսկու դառնությունը (1994), Անձրեւը (1995), Պայծառ արեւը Տիկիլեստիի վերեւում (1995), Երկար ճանապարհորդություն գնացքով (1998):

Everyday God Kisses Us on the Mouth
The one who kills animals is known as a butcher and the one who kills people is known as a killer. Dumitru is both of them. He gets out of jail. On his way home Dumitru kills again. Then he finds out his wife is pregnant by his brother. Another murder, but not the last one. Dumitru becomes a serial killer. Life is unbearable. When he wants to die he finds out he can't. God has a plan for him.
Festivals:
Cairo (2001, Special Jury Prize, Best Director Award), Rotterdam (2002, Tiger Award), Alba, Italy (2002, Best Director Award).
Dragin, Sinisa
Sinisa Dragin (born 1960, Kula, Yugoslavia)
In 1984 graduated from School of Higher Economic Studies, Subotica, Yugoslavia, BA. In 1991 graduated from the Academy of Film and Drama, Bucharest, Romania, BA. Since 1992 has been working as a cameraman for Reuters TV International News Agency.
The Sorrow of Black Gold (1994), The Rain (1995), Shining is the Sun over Tichilesti (1995), Long Journey by Train (1998)