Սց./ռեժ. Ռոբեր Քեշիշյան, պրոդ. Ժ.-Պ.Անդրակա, Շ. Բերար, օպեր. Լ.Դայան, մոնտ. Ժ.-Պ.Ֆրապյե, Ջ.Ուելֆլինգ, հնչ. Պ. Էսկոֆյե:
Դերերում` Ս.Աբգարյան, Լ.Ազաբալ, Ս.Ավետիքյան, Ա.Մոտե, Մ.Դեմի, Ի.Սադոյան, Օ.Լուստո:
90-ական թվականների սկիզբ: Արամը` Հայ դատի նախկին զինվորը, մեկնում է Ֆրանսիա` գաղտնի հանձնարարություն կատարելու: Հայրը նրան վտարել է տնից, մեղադրելով եղբոր հաշմանդամ դառնալու մեջ: Արամը ցանկանում է վրեժխնդիր լինել ընտանիքի եւ իր կյանքի դրամայի համար:
Քեշիշյան, Ռոբեր
Ռոբեր Քեշիշյան (ծն. 1949, Առլ, Ֆրանսիա)
Ուսանել է Արվեստի եւ արհեստների ազգային դպրոցում եւ Փարիզի համալսարանի հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետում: 1972-ին ստացել է պատմության, իսկ 1973-ին՝ ժամանակակից լեզուների ֆակուլտետների ավարտական վկայագրեր, դասավանդել է կրթական համակարգում, Մոդոն-Լա Ֆորե քոլեջում զբաղվել է մուլտիպլիկացիայով: 1984-ից աշխատել է որպես ռեժիսորի ասիստենտ:

Beginning of 1990-s. Aram, the former soldier of the Armenian Cause, comes to France for a special assignment. His father dispelled him from home, blaming him in his brother’s becoming handicapped. Aram wants to revenge for the drama of his family and his life.
Kechichian, Robert
Robert Kechichian (born 1949, Arles, France)
Studied at National School of Art and Craft and at the Humanities Department of the University of Paris . In 1972, he has awarded a diploma in history, in 1973 – languages, taught in educational system, at the same time involving in animation films. Since 1984 worked as assistant director.