Անցման շրջանի կորուստներ Բելգիա 2008, 60min.
Պրոդ.` Բարտ Վան Լանգենդոնք, սց./ռեժ.` Թոմ Վանդեր Բեքեն, օպեր.` Ռիք Զանգ, հնչ.` Մարիյն Թիյս, մոնտ.` Սիմոնա Ռո:
Վավերագրական ֆիլմ է սերբ երիտասարդների մասին, որոնք սեփական ապագան կառուցելու համար փորձում են հասկանալ բալկանյան հակամարտության մեջ իրենց հայրերի և նախկին հերոսների խաղացած դերը:
| Վանդեր Բեքեն, Թոմ Թոմ Վանդեր Բեքեն
Հոլանդական և անգլիական գրականության մագիստրոս դառնալուց հետո շարունակել է ուսումը` Բրյուսելի Սեն Լուկա կինոդպրոցում մագիստրոսի կոչում ստանալով նաև ռեժիսուրայից: Նրա ավարտական աշխատանքը` «Ալիս» ֆիլմը, ցուցադրվել է մի շարք ազգային և միջազգային կինոփառատոներում և Գենտի COURTizane ԿՓ-ում (Բելգիա)` արժանացել մրցանակի: Ավարտելուց հետո աշխատել է մի շարք կինոընկերություններում: Ռեժիսորի օգնական է եղել Անտվերպենի Ֆլամանդական օպերայում և «Տրանսպարան» երաժշտական թատրոնում: 2006-ից աշխատել է «Անցման շրջանի կորուստներ» ֆիլմի վրա: 2007-ին այս նախագծով մասնակցել է Բեռլինալեի Talent Campus-ին: Վերջերս Մենենի (Բելգիա) De Figuranten սոցիալ-մշակութային կազմակերպության պատվերով նկարահանել է «Մեծ պտույտ» աշխատանքը:

Lost in Transition Belgium 2008, 60min.
Lost in Transition is a documentary on youngsters in Serbia trying to come to terms with the role their fathers and former heroes played in the Balkan conflicts in order to build their own future.
SAVAGE FIM/PRODUCTION b.v.b.a
Square Sans Souci, 2, 1050 Brussels, Belgium
Тel.:+ 32 476 55 11 53
Е-mail: bart@savagefilm.be
| Vander Beken, Thom Thom Vander Beken
After becoming a Master in Dutch and English literature, Thom Vander Beken went on to obtain a Masters degree in directing from St Lukas film school in Brussels. His graduation film Alice was screened on several national and international documentary film festivals and won the prize at the COURTizane FF in Ghent, Belgium. After graduation he worked for several production companies and as an assistant to the director for the Flemish Opera and Muziektheater Transparant, both based in Antwerp. Since 2006 Thom has been working on the film Lost in Transition. In 2007 he was selected for the Berlinale Talent Campus with this project. He recently also shot the commissioned work, Grand Tour for the socio-cultural organization De Figuranten, based in Menen, Belgium.