Տնից` տուն Հայաստան 2008, 28min.
Սց.` Սեդա Մուրադյան, ռեժ.` Արսեն Գասպարյան, Սեդա Մուրադյան, օպեր.` Սամվել Բաբասյան, մոնտ.` Իզաբելլա Ներսիսյան:
Ֆիլմը պատմում է 1989-ին, Ղարաբաղյան պատերազմից առաջ ստեղծված լարված իրավիճակում Ադրբեջանից Հայաստան տեղափոխված հայերի և Հայաստանից Ադրբեջան տեղափոխված ադրբեջանցիների մասին, որոնք փոխանակել են իրենց գյուղերն ու խոստացել չքանդել գյուղերում թողած գերեզմանները: Միմյանց տված խոստումը պահպանվում է մինչ օրս:
| Գասպարյան, Արսեն Արսեն Գասպարյան (ծն. 1981, Երևան, Հայաստան)
Ավարտել է Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի վավերագրական կինոյի ռեժիսուրայի ֆակուլտետը (Ռ. Գեւորգյանցի արվեստանոց): 2003-ից փաստավավերագրական ֆիլմերի «Հայկ» կինոստուդիայի ռեժիսոր է:
Տանողի մաման… (2001), Դառը գինի (2002), Վերջին տրամվայը (2003), Չընդհատվող թռիչք (2004), Դավիթ և Լալա (2005), Դեպի Էրգիր (2006), Սիրտն ինչ արժե ( 2008), Տնից` տուն (2008):
Մուրադյան, Սեդա Սեդա Մուրադյան (ծն. 1977, Երևան, Հայաստան)
Ավարտել է Երևանի պետական մանկավարժական ինստիտուտի կուլտուրայի ֆակուլտետի հեռուստալրագրության բաժինը: 1997-2002 թթ. աշխատել է Ա1+ հեռուստաընկերությունում` որպես լրագրող, հաղորդավար, խմբագիր: Հեղինակել է բազմաթիվ ռեպորտաժներ, մի շարք հեռուստաֆիլմեր և հոդվածներ, որոնք տպագրվել են ինչպես տեղական, այնպես էլ արտասահմանյան լրատվամիջոցներում: 2005-ից Պատերազմի և խաղաղության լուսաբանման ինստիտուտի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարն է: 2006-ից աշխատել է ՙՏնից` տուն՚ ֆիլմի վրա: Սա նրա առաջին վավերագրական նախագիծն է, որը 2006-ին արժանացել է RNTC հոլանդական կազմակերպության ամենամյա մրցանակին: Ֆիլմը ստացել է Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանության աջակցությունը: 2008-ին ֆիլմի արտադրությունն ավարտին է հասցվել ՀՀ Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, «Հայկ» փաստավավերագրական կինոստուդիայի միջոցով:

In 1989, the conflict over Nagorno-Karabakh had been escalating for a year. The Soviet regime proved unable to curb the violence. Armenians living in Azerbaijan and Azerbaijanis living in Armenia were forced to leave. From Home to Home tells the story of Azerbaijanis and Armenians who swapped villages and countries, and made a unique deal. They decided to exchange their villages and countries promising each other to look after the village graves. Since then, they have been keeping their promise.
Gasparian, Arsen
Arsen Gasparian (born 1981, Yerevan)
He got his degree at the Department of the Documentary Film Directing of Yerevan State Institute of Theatre and Cinema (Ruben Gevorgyants` master class).
Fuck the Taker’s Mother… (2001), Bitter Wine (2002), The Last Tram (2003), Uninterrupted flight (2004), David and Lala (2005), To Ergir (2006), How Much is the Heart? (2008), From Home to Home (2008).
Muradyan, Seda
Seda Muradyan (born 1977, Yerevan)
She got her degree in TV reporting from the Department of Culture at the Yerevan State Pedagogical Institute. In 1997 she started working at A1+ TV Company as a reporter, presenter and editor. She is the author of numerous TV reports, TV films and articles published in local and foreign media. Since 2005, she has been the Armenia Country Director of the British Institute for War and Peace Reporting. Worked on From Home to Home in 2006-2008. Her first documentary project, it was awarded the annual prize of the Radio Netherlands Training Center (RNTC) in 2006. The production of the film was also supported by the Swiss Embassy to Armenia in 2007-2008. The production of film was finalized at Hayk Documentary Film Studio, in 2008 through the support of the Armenian Ministry of Culture.