Արեվածագը Արցախում խաղաղ է
Պրոդ.` Ջիվան Ավետիսյան, սց.` Ջիվան Ավետիսյան, ռեժ.` Ջիվան Ավետիսյան, Ջիվան Գասպար, օպեր.` Նարեկ Մարտիրոսյան, կոմպոզ.` Արման Սահակյան, հնչ.` Ջիվան Ավետիսյան, մոնտ.` Արմեն Ավագյան:
Դերերում. Գոռ Մինասյան, Իգոր Գասպարյան, Նաիրուհի Ավետիսյան, Ռոզա Համբարձումյան, Արմեն Պետրոսյան:
Ֆիլմի առանցքում 16-ամյա երիտասարդն է, որի աչքերով էլ ծանոթանում ենք Արցախի անցյալին ու ներկային. (այդ երիտասարդը խորհրդանշուն է Արցախի 16 տարիները): Անցյալում պատերազմ է եղել, սով, անձնազոհություն, ներկան լի է հաղթանակով, հպարտությամբ և հետպատերազմյան բարդություններով, բայց, այնուամենայնիվ, արևածագն Արցախում խաղաղ է:
Ավետիսյան, Ջիվան
Ջիվան Ավետիսյան (ծնվ. 1981, Ստեփանակերտ)
Սովորել է Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի խաղարկային ֆիլմի ռեժիսուրայի բաժնում (2002 – 2007), ՀՀ Հանրային հեռուստաընկերությունում` եռամսյա ռեժիսորական դասընթաց ավարտել (1998-1999): 1996-1997 և 2001-2002 թթ. լուսավորող է եղել Վ. Փափազյանի անվ, դրամատիկական թատրոնում, 1998-1999 թթ.` լուսավորող, ապա` ռեժիսոր Ստեփանակերտի հեռուստատեսությունում: 2003-ից «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության ռեժիսոր է:

Dawn is Peaceful in Artsakh, The
At the heart of the film is a 16-year-old young man, who gets the viewers acquainted with the past and the present of Artsakh through his eyes, becoming the symbol of the 16 years of Artsakh independence. Despite the past marked with war, famine, self-sacrifice, the present full of victory, pride and also post-war problems, makes us understand the dawn is peaceful in Artsakh.
JAJA film
Address: Stepanakert, Neyman St. 27
Tel: +374 91 31 62 30
E-mail: givanchir@yahoo.com
Avetisyan, Jivan
Jivan Avetisyan (born 1981, Stepanakert, Nagorno-Karabakh Republic)
Avetisyan graduated from the Yerevan State Academy for Theater and Cinema in 2007, the 3-month courses in direction of the Public Television of Armenia and the theatric group of the Stepanakert Art Center for Children in 1997. He has been working as film and program director at Yerkir Media TV Company since 2003, lighting engineer at the Stepanakert Dramatic Theater after Vahram Papazyan in 1996-1997 and 2001-2002 respectively, and a lighting engineer then director at the Stepanakert television from 1998 to 1999.