Պրոդ.` Գոն Յոուն Չե, ռեժ./օպեր.` Մյոն Չուն Կիմ, կոմպոզ.` Լի Սան Հուն, մոնտ.` Փարք Սո Հյուն:
Ֆիլմը 3-րդ և 4-րդ սերունդների ճապոնաբնակ կորեացիների մասին է, որոնք Հոկայդոյի ընտրովի տարրական, միջնակարգ և բարձրագույն դպրոցի սաներ են: Դիտարկվում է 11-ամյա կրթություն ստացող սաների մեկ ուսումնական տարին: Չկենտրոնանալով միայն կոնկրետ դեպքերի ու խնդիրների վրա և նկարագրելով նրանց առօրյան` ֆիլմը բացահայտում է, թե ինչ է նշանակում ապրել Ճապոնիայում` լինելով կորեաճապոնացի:
Մյոն Չուն Կիմ
Ավարտել է Հանյանի համալսարանի կինոյի և թատրոնի բաժինը: Մասնակցել է "Ձմեռաքուն" (1998) կարճամետրաժ և մի քանի լիամետրաժ ֆիլմերի, ինչպես, օրինակ, "Ծաղկի կղզու" (2001) նկարահանումներին: Ռեժիսորական դեբյուտը` "HANA-ի համար՚-ը, պատմում է ճապոնական ընտրովի դպրոցի կորեաճապոնացի սաների մասին: "Մեր դպրոցը" անդրադառնում է ճապոնաբնակ կորեացիներին` ավելի լուրջ և ուշադիր մոտեցմամբ, քան նախորդ աշխատանքում:

This documentary is about the 3rd and 4th generation Korean residents of Japan who are students of Chosen elementary, middle, and high school in Hokkaido. It follows the students through one year of the eventual 11 years` national education. Rather than focusing on special occasions or issues, it reveals what it is like to live in Japan as Korean-Japanese by describing their everyday lives.
Myeong Joon Kim
Graduated from the Department of Theatre and Cinema in Hanyang University. He was cinematographer on the short film Hibernation (1998, JUNG Yoon-chul) and several feature films, such as Flower Island (2001, SONG Il-gon). His directorial debut, For "HANA" (2003), concentrated on Korean-Japanese students of the Chosen school in Japan. In Our School, he deals with the issues of Korean residents in Japan with more serious and considerate point view that his previous work.