Ցավդ տանեմ Ֆրանսիա 2005, 52min.
Հայաստան, 2004 թ.: Պատերազմը Ադրբեջանի` խորհրդային նախկին "եղբայրական" պետության դեմ ավարտվել է տասը տարի առաջ: Առայժմ պաշտոնապես խաղաղություն չի հաստատվել: Կովկասյան հանդոիպումերի ժամանակ մարդիկ ազատություն են տալիս լեզուներին, և այդ զրույցներն ի հայտ են բերում, թե վերաբերմունքն Ադրբեջանի հանդեպ որքան երկակի է. այս մարդիկ և թշնամիներ են, և բարեկամներ: Խմում են, երգում, պարում ու լալիս` միախառնելով երաժշտությունն ու օղին:
| Շոդան, Անտուան Անտուան Շոդան (ծն. 1975, Փարիզ)
1999-ին ավարտել է Ֆրանսիայի Կառավարման դպրոցը (EDHEC) և Կրակովի Տնտեսագիտական ակադեմիան (Լեհաստան): Եվրամիության զարգացման ու համագործակցության ծրագրերի (Ուկրաինա, Վրաստան) փորձագետ է: 1999-2002 թթ. ազգային երաժշտություն է ձայնագրել (Եթովպիա, Հայաստան): Դրան հետևել են ձայնասկավառակների լույսընծայումն ու համեգների կազմակերպումը 2002-ին Փարիզի "Երևակայության փառատոնի" շրջանակներում: 2001-ից քաղաքաշինությանը վերաբերող հետազոտություններ է կատարում. հոդվածներ է գրել և կինոնախագծեր մշակել Բոսնիա-Հերցեգովինայի վերակառուցման ընթացքի և Դոնբասի շրջանի ուկրաինական ածխարդյունաբերական քաղաքների մասին:

I Carry Your Pain France 2005, 52min.
Armenia of 2004. The war against Azerbaijan, the former "brother" soviet Republic, ended 10 years ago. Peace has officially not been signed yet. That is through the Caucasian gatherings that people loosen their tongues and that speeches unveil how the relation with Azerbaijani is ambiguous: they are both enemies and comrades. One drinks, sings, dances and cries…mixing music and vodka.
| Chaudagne, Antoine Antoine Chaudagne (born 1975, Paris)
In 1997 he graduated French Management School (EDHEC) and Krakow Akademia Ekonomiczna (Poland). He is an expert in EU development and cooperation projects (Ukraine, Georgia). Between 1999 and 2002 has been recording traditional music (Ethiopia, Armenia) leading to the publishing of discs and the organization of concerts within the “Festival de l’Imaginaire” in Paris in 2002 (Maison des Cultures du Monde). Since 2001 has been carrying out investigations about urbanism: articles and documentary film project on the re-building process in Bosnia-Herzegovina, documentary film project on Ukrainian mine cities in the industrial region of Donbass.