Ադամի զավակները Ռուսաստան 2007, 50min.
Պրոդ.` Եկատերինա Ֆիլիպովա, Մամեդ Բաբաեւ, սց.` Գեորգի Փարաջանով, Դարիա Խլյոստկինա, ռեժ.` Գեորգի Փարաջանով, օպեր.` Արտակ Մարգարյան, Արտո Խաչատրյան, Գեորգի Փարաջանով, հնչ.` Վահրամ Ստեփանյան, Դմիտրի Մորոզով, մոնտ.` Գեորգի Փարաջանով, Վիկտոր Հոլստման, Մարիա Մերկելովա:
Իմպրեսիոնիստական կոլաժ Հայաստանում ապրող եզդիների կյանքից: Ֆիլմը սիրո մասին է` սեր դեպի մարդը, եւ սեր առ աստված: Ֆիլմը մարդկանց մասին է, որոնք չնայած բոլոր պայմաններին կարողացել են պահպանել իրենց հազարամյա ավանդույթներն ու մշակույթը:
| Փարաջանով, Գեորգի Գեորգի Փարաջանով (ծն. 09.08.1963, Թբիլիսի)
Թատրոն է ուսանել Թբիլիսիի Արվեստի դպրոցում, գրականություն` Պուշկինի ինստիտուտում, կինոարվեստ` Մոսկվայի կինոինստիտուտում (ՎԳԻԿ, Վլադիմիր Նաումովի արվեստանոց): Միջազգային կինոփառատոների մրցանակակիր է: Մորեղբորը` Սերգեյ Փարաջանովին նվիրված "Ես մահացել եմ մանուկ ժամանակ" ֆիլմի համար արժանացել է "Ոսկե ծիրան" 1-ին ՄԿՓ-ի Ժյուրիի մրցանակին:
Թաղումների սեզոն (1991), Ջադո (1993), Ես ճայն եմ (2000), Ռուսաստան… Հավատ… Բանակ… Ժողովուրդ (2003), Ես մահացել եմ մանուկ ժամանակ (2004), Շոստակովիչի 7-րդ սիմֆոնիայի սինեմաֆոնիան (2004), Թող մեր օրերը երկար լինեն (2005), Ադամի զավակները (2007):

An impressionistic collage portraying the fragments of live of Ezids in Armenia.
This film is about love. Love between people and their love to God. This film is about people who, despite all circumstances, have still managed to conserve their ancient, thousand years old traditions and culture.
Paradzhanov, Georgy
Georgy Paradzhanov (born 09.08.1963, Tbilisi)
Studied theatre at Tbilisi School of Art (1983), literature at Pushkin Institute and film at Moscow Russian State Film Institute VGIK (1994; supervisor Vladimir Naumov).
Sezon pokhoron (1991); Djado (1993); The Seagull (Ya – chayka!, 2000); Russia... Faith... Army... People (Rossija...Vera... Armia... Narod, 2003); I Died In My Childhood (Ya umer v detstve, 2004); Cinemaphonia of the 7th symphony of Shostakovich (2004); Let our days be long (Da ikhos dghech chvemi dghe dghegrdzeli, 2005), Children Of Adam (Zaren Adem, 2007).