Սրիկաները Ռուսաստան 2006, 98min.
Սց.` Վլադիմիր Կունին, Ալեքսանդր Աթանեսյան, ռեժ.` Ալեքսանդր Աթանեսյան, օպեր.` Դմիտրի Յուշենկով, կոմպոզ.` Արկադի Ուկուպնիկ, հնչ.` Յուլիա Եգորովա, Պավել Շուվալով, մոնտ.` Ուիլյամ Շարֆ, Չավդար Գեորգիեւ, պրոդ.` Յուրի Կուշներյով, Գեւորգ Ներսիսյան:
Դերերում. Անդրեյ Պանին, Անդրեյ Կրասկո, Ալեքսանդր Գոլովին, Սերգեյ Ռիչենկով:
1943 թվական: Գնդապետ Վիշնեւսկին պետական հրաման է ստանում դիվերսանտների խումբ պատրաստել գերմանական բանակի "Էդելվայս" կոչվող ջոկատի գործողությունները կասեցնելու համար: Հանձնարարությունը հույժ գաղտնի է: Վիշնեւսկին վարժեցնում է 14-15 տարեկան պատանիների: Նրանք գիտեն, որ հանձնարարությունը կատարելուց հետո բոլորն էլ կոչնչացվեն, քանի որ ողջ մնալու համար շատ բան գիտեն: | Աթանեսյան, Ալեքսանդր Ալեքսանդր Աթանեսյան (ծն. 1953):
Ավարտել է Թբիլիսիի մանկավարժական ինստիտուտի բանասիրական ֆակուլտետը, իսկ 1989-ին` Մոսկվայի բարձրագույն ռեժիսորական դասընթացը /Ռոման Բալայանի արվեստանոցը/: Որպես երկրորդ ռեժիսոր` աշխատել է Սերգեյ Փարաջանովի, Ալեքսանդր Ռեխվիաշվիլու, Նոդար Մանաղաձեի հետ: Որպես բեմադրող ռեժիսոր սկսել է կարճամետրաժ ֆիլմերով` "Մարքիզուհի դը Մոնտեմայորի նամակները" (1983), "Լյուդովիկոս Երկրորդ արքայի կամուրջը" (1989), "Պար" (1990): 2000-ին նկարահանել է իր առաջին լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը: 1995-ին արժանացել է "Նիկա" մրցանակին` որպես տարվա լավագույն պրոդյուսեր:

The year is 1943. Colonel Vishnevskiy receives an order from the government to train a group of saboteurs - who should stop the actions of a German army group called "Edelweiss". The mission is a top-secret one. Vishnevskiy trains 14-15 year old juvenile criminals. They know that when the mission is over they will be eliminated since they all know too much to be left alive.
Atanesian, Alexander
Born 1953.
Graduated from the Department of Linguistics, Tbilisi Pushkin Pedagogic Institute; in 1989, Moscow Higher Courses for Directors (Roman Balayan’s workshop.) As a co-director, worked with Sergei Parajanov, Alexander Rekhviashvili and Nodar Managadze. As a director, started with short films: Duchess de Montemajor’s Letters (1983), King Louis II Bridge (1989), The Dance (1990), In 2000, made his first feature length film, 24 Hours.